Mikołajkowy konkurs muzealny

Rok 1920 był dla odradzającej się Polski wyjątkowy. Na ten czas przypadł decydujący okres wojny polsko-bolszewickiej. Polska musiała obronić i utrzymać swoją obecności na nowych mapach świata. Musiała pokazać, że jest krajem, w którym solidarność, bohaterstwo, braterstwo i wolność to nie tylko puste słowa, ale wartości, którymi kierują się Polacy.

👍Razem z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie zapraszamy do udziału w konkursie w ramach, prezentowanej w Muzeum wystawy “Wojna 1920 roku. W 100. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej.”
✅ Zadaniem konkursowym jest utworzenie hasła, które mogłoby się znaleźć na plakacie z tamtych czasów. Hasło powinno mobilizować mieszkańców II RP do walki z nacierającą Armią Czerwoną. Powinno zawierać przynajmniej jedno z proponowanych słów: 𝐬𝐨𝐥𝐢𝐝𝐚𝐫𝐧𝐨𝐬́𝐜́, 𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐬𝐭𝐰𝐨, 𝐛𝐫𝐚𝐭𝐞𝐫𝐬𝐭𝐰𝐨, 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜́.

𝐙𝐚𝐬𝐚𝐝𝐲:
➡ Konkurs jest przeznaczony dla osób, które mają ukończony 16. rok życia.
➡ Hasło należy umieścić w komentarzu pod postem konkursowym
➡ Konkurs trwa od 6 do 12 grudnia 2020 r.
➡ Komisja konkursowa nagrodzi autora najlepszego hasła.
➡ Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 18 grudnia 2020 r., ze zwycięzcą skontaktujemy się w prywatnej wiadomości.

‼𝐂𝐨 𝐦𝐨𝐳̇𝐧𝐚 𝐰𝐲𝐠𝐫𝐚𝐜́:
Nagrodą w konkursie jest pakiet edukacyjny przygotowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Lublinie oraz Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.
Regulamin konkursu znajdziecie tu: https://bit.ly/3qHuTLp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.