Miejskie eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do konkursu przystąpili uczniowie z zamojskich szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych. W kwalifikacji drużynowej w młodszej grupie wiekowej zwyciężyli uczniowie z zamojskiej „trójki”, natomiast w starszej grupie młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 8.

Wczoraj (19.04) w Szkole Podstawowej numer 3 w Zamościu odbyły się miejskie eliminacje do kolejnych etapów Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Głównym celem turnieju jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bycia świadomym i odpowiedzialnym użytkownikiem ruchu. Przygotowując się do turnieju oraz w czasie zmagań konkursowych młodzież uczy się przepisów drogowych, sprawdza też swoje umiejętności praktyczne z zakresu jazdy rowerem. Poznaje również zasady udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej składał się z czterech konkurencji: testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego, właściwego poruszania się po miasteczku ruchu drogowego, sprawnościowego rowerowego toru przeszkód oraz pokazu umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

 

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwały komisje konkursowe składające się z pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu i Polskiego Związku Motorowego w Lublinie, policjantów Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, strażników Straży Miejskiej miasta Zamość oraz nauczycieli i słuchaczy Medycznego Studium Zawodowego w Zamościu.

W eliminacjach wzięły dział drużyny uczniów szkół podstawowych z Zamościa. Konkurs rozgrywał się w dwóch grupach wiekowych. W klasyfikacji drużynowej w I grupie (młodszych uczniów) największą liczbę punktów zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 3.

W II grupie, uczniów starszych – uczniowie Szkoły Podstawowej numer 8.

Obie drużyny zakwalifikowały się do etapu powiatowego, który odbędzie się 27 kwietnia 2024 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu.

Miejsca na podium zdobyły drużyny:

Grupa młodsza:

I miejsce – Szkoła Podstawowa numer 9

II miejsce – Szkoła Podstawowa numer 2

III miejsce – Szkoła Podstawowa numer 3

Grupa starsza:

I miejsce – Szkoła Podstawowa numer 8

II miejsce – Szkoła Podstawowa numer 3

III miejsce – Szkoła Podstawowa numer 6

Laureaci otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał również kamizelkę odblaskową. Natomiast szkoły, których drużyny zajęły pierwsze miejsca dodatkowo otrzymały rowery. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za zwycięzców trzymamy kciuki w kolejnych etapach turniejowych zmagań.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *