Wieczór filmowy z MILENIĄ FIEDLER oraz plenerowy pokaz filmu CZARNY MERCEDES

W piątek 18 sierpnia 2023 na Rynku Wodnym z miłośnikami kina i sztuki filmowej w drugim dniu 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”o godz.20.00 odbyło się spotkanie Mileni Fiedler, wybitnej montażystki filmowej, wykładowczyni i rektor Szkoły Filmowej w Łodzi.

Milenia Fiedler jest współautorką ponad 240 filmów fabularnych i dokumentalnych, seriali i spektakli Teatru TV. Współpracowała z takimi reżyserami, jak Andrzej Wajda, Janusz Majewski, Wojciech Marczewski, Jerzy Sturh czy Janusz Zaorski. Jest także autorką montażu filmu „Czarny mercedes” w reżyserii Janusza Majewskiego, który  można było obejrzeć podczas festiwalowego spotkania na Rynku Wodnym.

Jak sama pani Milenia Fiedler na spotkaniu z widzami powiedziała – ,, montażysta ma ogromy wpływ na na to co może być  końcowym efektem przy zebranym całym materiale filmowym podczas produkcji. Film z komedii może stać się dramatem i odwrotnie,. Wystarczy ,że montażysta zrobi dłuższe pauzy i już może zmienić sens zdania. Montowanie filmu to bardzo ciekawa i wciągająca praca, ponieważ przy każdym ujęciu musimy do końca rozmawiać z twórcą, co chciał osiągnąć w danym ujęciu..Trzeba z przykrością stwierdzić, że kiedyś montażystami były kobiety, ponieważ były słabiej opłacane za swoją pracę. Dzisiaj ten parytet kobiet do mężczyzn się wyrównał. Zainteresowanie do Szkoły Filmowej w Łodzi jest dalej ogromne. Tak jak w życiu trzeba mieć odrobinę szczęścia aby tam się dostać. Największym obleganym jak zawsze kierunkiem jest aktorstwo a później inne kierunki z z dziedziny filmu.”

„Czarny mercedes” to pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności. Rozgrywa się w scenerii okupowanej Warszawy i Zakopanego, która została odtworzona ze szczególną starannością. W rolach głównych w filmie wystąpiła imponująca plejada gwiazd: Artur Żmijewski, Andrzej Zieliński, Maria Dębska, Aleksandar Milićević, Bogusław Linda, Marcel Sabat, Sonia Bohosiewicz, Danuta Stenka, Natalia Rybicka, Izabela Dąbrowska, Andrzej Seweryn, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Andrzej Mastalerz, Andrzej Baranowski, Przemysław Bluszcz i Antoni Królikowski..

Organizatorami 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: CKF „Stylowy” w Zamościu, Miasta Zamość, TVP Historia, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”

TVP Historia

📣 Dołącz do naszej #zabawy!
📍 Wyrusz do Miasto Zamość na 11. edycję ZAMOJSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO “SPOTKANIA Z HISTORIĄ”. 🙌 Baw się dobrze, a przy okazji zdobądź gadżety od TVP Historia.
👉 Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjątkową zabawę! Jak do niej dołączyć? To proste. Wystarczą 3️⃣ kroki!⬇️
1. Zrób sobie zdjęcie w Zamościu podczas festiwalu w dniach 17-19.08.2023
2. Opublikuj je w tym samym dniu na Instagramie.
3. Oznacz instagramowy profil TVP Historia.
A my wyślemy do Ciebie gadżety z logo naszej anteny!
📸 Zdjęcie może być klasycznym #selfie, ale możesz także pokazać, jak bawisz się z rodziną i przyjaciółmi.
Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *