Dzień Ziemi – Akcja w Zamościu

Z okazji Dnia Ziemi (22.04) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu organizował akcję sprzątania Zalewu Miejskiego. Do akcji włączyli się pracownicy OSiR, Krytej Pływalni i młodzież z Technikum New Technology w Zamościu

Uczestnicy AKCJI SPRZĄTANIA ZALEWU podzielili się na trzy grupy aby sprawnie przejść wszystkimi ścieżkami i pozbierać papiery, butelki plastikowe czy szklane. Zebrano w sumie kilka worków odpadów, choć trzeba przyznać,że najlepiej  byłoby aby wszyscy odwiedzający Zalew Miejski sami zadbali o porządek w miejscu odpoczynku i jeżeli już nie zabiorą swoich śmieci to dobrze byłoby, aby wrzucili je do tego typu pojemników. Najwyższy czas uświadomić sobie, że przez zaśmiecanie plastikiem jego obecność mikroskopijnych drobin tworzyw sztucznych w badaniach na świecie stwierdzano w wodzie pitnej, rybach i mięsie.

Przypominamy, że tak niedawno 21 marca (czwartek) 2024 r odbyła się wcześniej „Godzina dla Ziemi” – akcja w Zamościu

Po zakończeniu AKCJI SPRZĄTANIA ZALEWU było miłe zaskoczenie, ponieważ najemca gastronomi Las Palmas – Nad Zalewem  przygotował dla uczestników ciepłą herbatę i poczęstował chętnych ciepłym posiłkiem – Dziękujemy

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.

Planeta kontra tworzywa sztuczne

To hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi. Earthday.org żąda zmniejszenia produkcji WSZYSTKICH tworzyw sztucznych o 60% do 2040 r. Jednak każdy z nas może przyczynić się do tego celu, poprzez zmniejszenie korzystania z tworzyw sztucznych w naszym codziennym życiu. Chyba większość z nas słysząc hasło „tworzywa sztuczne” myśli odruchowo „plastik”.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *