Widzowie wracają do kina, podsumowanie w CKF Stylowy

Na spektakularny powrót widzów, kina będą musiały jeszcze trochę poczekać, ale w stosunku do ubiegłego roku, frekwencja stopniowo wzrasta. W 2022 roku Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odwiedziło 158 654 widzów, co stanowi wzrost o ok. 30% w stosunku do roku 2021.

Największą popularnością w zamojskim kinie cieszył się wakacyjny hit „Minionki: Wejście Gru”, który przyciągnął przed ekrany ponad 16 tys. widzów oraz superprodukcja Jamesa Camerona „Avatar : Istota wody” z wynikiem ponad 9 tys. widzów. Trzecie miejsce zajęła polska komedia „Listy do M. 5” z widownią ponad 7 tys. osób. Na liście filmów z najlepszą frekwencją znalazły się również: Sing 2, Top Gun: Maverick, Koniec świata czyli Kogel Mogel 4, Sonic. Szybki jak błyskawica,,Thor: Miłość i grom”.

W 2022 roku zamojskie kino zakupiło najnowszej generacji projektor cyfrowy 4K z laserowym źródłem światła. Na ten cel otrzymało dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach programu: Rozwój kin, Priorytet II. Cyfryzacja kin. Zamojskie kino zyskało także panele fotowoltaiczne. Inwestycję sfinansowano ze środków Miasta Zamość.

W 2022 roku zrealizowane zostały przez CKF Stylowy trzy duże wydarzenia filmowe. W marcu odbyły się 26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. W sierpniu, zorganizowany wspólnie z TVP Historia i Miastem Zamość, jubileuszowy 10. Zamojski Festiwal Filmowy Spotkania z historią. W listopadzie, CKF Stylowy na 10. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina. Promocja Polskiego Filmu zaprosiło znanych i lubianych twórców filmowych: Katarzynę Figurę, Adama Woronowicza i Łukasza Maciejewskiego.

Jak zapowiada się 2023 rok? Kalendarz premier obfituje w filmowe hity. Już w styczniu ekscytujący „Babilon, w kolejnych miesiącach „Ant-Man i Osa: Kwantomania „Shazam! Gniew bogów „Spider-man: Poprzez Multiwersum, „Strażnicy Galaktyki vol. 3, „John Wick 4, „Transformers: Przebudzenie Bestii „Indiana Jones i tarcza przeznaczenia, ;Mission: Impossible, Diuna 2. Z polskich produkcji, które będą miały premierę w pierwszej połowie 2023 r., dobrze zapowiadają się komedie: „Na Twoim miejscu”, „Niebezpieczni dżentelmeni”, „Ślub doskonały”, „Masz Ci los!”, „Fuks 2” oraz walentynkowe romanse: „Heaven in Hell” i „Pokusa”. Filmowym wydarzeniem będzie też „Zadra – film przedstawiający świat polskiego rapu, tym razem z kobiecej perspektywy. Na najmłodszych widzów czeka „Kot w butach: Ostatnie życzenie” (od 6 stycznia), Asteriks i mObeliks: Imperium Smoka” czy „Super Mario Bros: Film”./MS/

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *