IX edycja Orszaku Trzech Króli w Zamościu odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

W związku z transmisją Zamojskiego Orszaku Trzech Króli w TVP 1 prosimy o dostosowanie się do przepisów i komunikatów organizatorów.

Przemarsz ulicą Piłsudskiego odbędzie się bez konieczności wyłączania jej z ruchu pojazdów. Krótkotrwałe przerwy w ruchu drogowym możliwe są jedynie w trakcie formowania się Orszaku oraz przy scence na wysokości pomnika Marszałka Piłsudskiego. Na czas trwania
przemarszu ulicami miasta utrudniony będzie ruch pojazdów. Ruch drogowy będzie kierowany oraz zabezpieczany przez Policję, Straż Miejską, OSP z Gminy Zamość.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza
jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych. W czasie Orszaku jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te, które przygotuje organizator.

Zabezpieczenie opieki medycznej – karetka pogotowia wraz z ratownikiem od godz. 10.30 będzie znajdować się przy kościele pw. Św. Michała Archanioła w Zamościu, natomiast podczas przemarszu karetka pogotowia zajmie miejsce na końcu grupy kolędników.

Bezpłatna toaleta- kabina Toi Toi będzie zabezpieczona przy lodowisku.

Po pokłonie Trzech Króli i uczestników Orszaku oddanemu Dzieciątku Jezus rozpocznie się wspólny śpiew kolęd, które poprowadzą śpiewające i grające Rodziny pod dyrekcją Andrzeja Greszty.

Organizatorzy dla uczestników Orszaku zabezpieczyli grochówkę żołnierską przygotowaną przez 32. Wojskowy Oddział Gospodarczy, cebularze zamojskie prosto z pieca przygotowane przez Zamojskie Zakłady Zbożowe, słodkie „szczodraki zamojskie” przygotowane przez Piekarnię Jutrzenka z Wólki Panieńskiej, potrawy regionalne przygotowane przez Panie z KGW Gminy Zamość, gorącą herbatę z cytryną oraz z goździkami i owocami.

Prosimy ubrać się stosownie do temperatury, byśmy z radością mogli kroczyć do stajenki Betlejemskiej i powitać Dzieciątko Jezus.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *