DZIEŃ DOBRA CARITAS 2024 – Zmagania sportowe w OSiR Zamość

DZIEŃ DOBRA CARITAS 2024 pod hasłem #obDARowani za nami!

Przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która jest patronalnym świętem Caritas młodzież z 28 Szkolnych Kół Caritas z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej spotkała się najpierw na Eucharystii w Katedrze Zamojskiej, a następnie w hali OSiR Zamość, by wziąć udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, a także w zabawach integracyjnych.

Celem obchodów “Dnia Dobra” było uznanie pracy wolontariuszy angażujących się w różnego rodzaju akcje pomocowe i podziękowanie za ich trud, czas i poświęcenie na rzecz dzieci, osób z niepełnosprawnościami, chorych, ubogich i potrzebujących. Podczas uroczystego otwarcia przypomniano historię i znaczenie naszych barw narodowych, a także odśpiewano hymn państwowy.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek, Dyrektor OSiR Zamość Pan Mateusz Ferens , Ks. Zygmunt Jagiełło, notariusz Kurii Diecezjalnej, Kapłani opiekunowie, Media – Katolickie Radio Zamość, TVP3 Lublin, Życie Zamościa.
Do spotkania dołączyły również Panie z Parafialnego Zespołu Caritas z Tyszowiec, które przekazały Ks. Biskupowi symboliczny chleb Dnia Dobra, w kształcie serca.

Organizatorem spotkania młodych wolontariuszy był Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, a Partnerami Miasto Zamość. Cytując słowa Ks. Biskupa – “Niech DOBRA będzie więcej!” /MF

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *