Kolejna “Ulica Literacka” przeszła już do historii…

W dniach 10-11 września w Zamojskim Domu Kultury odbyła się 14 „Ulica Literacka”, festiwal promujący literaturę i nawiązujący do dziedzictwa kultury Zamościa.

Motywem tegorocznej Ulicy był temat „Zatrzymane w kadrze fotografii i literatury” a gośćmi poeci, prozaicy, dziennikarze, historycy i regionaliści. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Andrzej Stasiuk, Marcin Kydryński i Agnieszka Pajączkowska.

Festiwalowi towarzyszyły wystawy: plastyczna – Darka Łukasika i  fotograficzna – Adama Gąsianowskiego oraz konkurs na literacki dopisek do zdjęć pana Adama.

Zamościanie: Leszek Wójtowicz, Agnieszka Piela, Piotr Piela, Andrzej Pogudz, Agnieszka Szykuła-Żygawska z zaciekawieniem poprowadzili spotkania autorskie.

Sobotnią część „Ulicy Literackiej” rozpoczęło odsłonięcie „Znikomka”, piątej rzeźby z cyklu postaci inspirowanych twórczością Bolesława Leśmiana – ufundowanej przez Stanisławę Igras. Autorem rzeźby jest Bartłomiej Sęczawa. Wydarzenie uświetnił leśmianowski spektakl „Zamyślenie” w wykonaniu Dominiki Ostałowskiej i Igora Przebindowskiego.
Na zakończenie festiwalu Muzeum Starej Fotografii i jego twórca Adam Gąsianowski zaprosili na wieczorny wernisaż zdjęć Teodozji Podolak./ZDK/

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *