Nowi Radni w Zamościu w wyborach samorządowych 2024

Wybory Samorządowe 7 kwietnia 2024

Wyniki w wyborach do Rady Miasta Zamość

KW Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało na nich 6 tys. 208 osób (obejmą osiem mandatów). Drugie miejsce zajął KWW Rafała Zwolaka (5 tys. 626 głosów), a trzecie KWW Koalicja Obywatelska (5 tys. 480 głosów). Na kandydatów z KWW Andrzeja Wnuka zdecydowało się oddać głos 2 tys. 457 mieszkańców miasta.

Do nowej Rady Miasta Zamościa wejdą z okręgu wyborczego nr 1: Szczepan Kitka i Tadeusz Lizut z PiS, Agnieszka Klimczuk z KW KO, Rafał Zwolak (KWW Rafała Zwolaka) oraz Jan Wojciech Matwiejczuk z KWW Andrzeja Wnuka. Radnymi z okręgu wyborczego nr 2 będą: Piotr Błażewicz i Martyna Martyniuk z KW PiS, Janusz Kupczyk z KW KO, Marta Pfeifer i Agata Rzeźnik z KW Rafała Zwolaka oraz Krzysztof Sowa z KWW Andrzeja Wnuka.

Natomiast radnymi z okręgu wyborczego nr 3 będą: Marek Walewander i Adam Pawlik z KW PiS, Agnieszka Jaczyńska i Klaudia Bratkowska z KW KO oraz Marek Kudela z KWW Rafała Zwolaka, a z okręgu nr 4 będą to: Andrzej Szpatuśko i Katarzyna Ważna z KW PiS, Anna Przytuła i Krzysztof Krupa z KW KO, Wiesław Nowakowski i Dariusz Kierzek z KWW Rafała Zwolaka oraz Zdzisław Wojtak z KWW Andrzeja Wnuka.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *