Zjazd organizatorów Orszaku Trzech Króli 2015

W dniu 07.03.2015 r. w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich odbył się Zjazd organizatorów Orszaku Trzech Króli 2015.

Będąc w gronie organizatorów z całej Polski, zastanawialiśmy się, czy o Zamościu będzie choćby wzmianka. Przypomnę, że w roku 2015 liczba organizatorów Orszaku Trzech Króli wzrosła ze 176 do 332, więc było ich prawie o 100% więcej. Dodatkowo w akcji brało udział wiele miast z zagranicy m.in. z egzotycznego Ekwadoru i Ukrainy.

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasze miasto zostało na tym Zjeździe wyróżnione kilkakrotnie.
– pokazano zdjęcia z Zamościa (nie było tych zdjęć dużo),
– podkreślono, że w Zamościu osoby niepełnosprawne zaangażowane zostały do sceny biblijnej, co warto naśladować,
– na prezentacji wszystkich konkursów przedstawiono NASZĄ GWIAZDĘ (dowód: zdjęcie planszy) z komentarzem, że otrzymała ona specjalne wyróżnienie i wyróżnia się cechami renesansowymi, z okresu powstania Zamościa,
– zachęcano by… jak Zamość pisać, czym wyróżnia się Orszak.

Nie mieliśmy świadomości, że media ogólnopolskie korzystały z tej informacji a ciekawostką jest również to, że ma powstać nowy klub sportowy w Polsce, skoro w Zamościu sportowcy mogli zorganizować Orszak, czemu więc nie poszerzać działalności o działania sportowe.  Ks. Tomasz Winogrodzki miał okazję rozmawiać z Kardynałem Kazimierzem Nyczem, wręczając album „Zamość- miasto idealne”. Takie albumy otrzymane z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Zamość zostały wręczone również Przedstawicielom Fundacji Orszak Trzech Króli.

Moje wrażenia z tego Zjazdu to przede wszystkim pewność i wielka radość, że daleko od dużych ośrodków możemy organizować wspaniałe przedsięwzięcia, zauważalne w całej Polsce.

Jeśli czasami, my, organizatorzy przedsięwzięć sportowych, kulturalnych, społecznych, mamy wątpliwości, obawy czy wręcz kompleksy, że przyszło nam żyć i działać w mniejszych ośrodkach, na tzw. ścianie wschodniej, proszę wyzbyć się takich myśli i upewnić się, że robimy ważne rzeczy, w dodatku na bardzo dobrym poziomie i to od nas mogą się uczyć inni.

Zabierałam głos po Przedstawicielce Wrocławia (w kolejności alfabetycznej) i tak nas (siebie i ks. Tomasza Winogrodzkiego) przedstawiłam, że przyjechaliśmy z innego, najpiękniejszego miasta na świecie. Podziękowałam za okazaną pomoc i zaznaczyłam, że mimo nie najlepszej pogody, bardzo licznie Mieszkańcy Miasta i Gminy Zamość wzięli udział w Orszaku, zorganizowanym po raz pierwszy przez sportowców. Zaprosiłam za rok na Orszak wokół twierdzy Zamość (takie są plany) i podkreśliłam, że mamy w Zamościu olbrzymi potencjał ludzki, fantastyczne lokalne media, promujące nasze wydarzenia, a także wybitnych sportowców, w tym księży- sportowców (Ks. Tomasz Winogrodzki).

Jesteśmy szczęśliwi, że tak pięknie Zamość był promowany w gronie ogólnopolskich Przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego, Kościoła, Stowarzyszeń, Domów Kultury, Szkół.

Doświadczyliśmy serdeczności i uznania podczas rozmów z innymi Organizatorami.

Podczas Zjazdu odbyły się również warsztaty omawiające inne przedsięwzięcia organizowane w ciągu roku.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na owocną współpracę przy II Orszaku Trzech Króli.

Małgorzata Farion

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *