Znamy program obchodów rocznic wrześniowych w Zamościu

W bieżącym jubileuszowym roku 100-lecia niepodległości Polski przypada 79. rocznica  napaści Niemiec hitlerowskich  na Polskę i agresji sowieckiej, a także 75. rocznica zakończenia wysiedleń na Zamojszczyźnie.

1 września (sobota) tradycyjnie już uroczystości rozpocznie o godz. 18 msza św. w intencji Ojczyzny w Katedrze Zamojskiej. Po mszy uroczystości przeniosą się na rotundę Zamojską gdzie o godz. 19 odbędą się

manifestacja patriotyczna, ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie  Prezydenta Miasta Zamość, modlitwa, apel poległych i salwa honorowa a także złożenie wieńców.

O godz. 19:30 zaplanowano natomiast wyjątkowy koncert z udziałem chórów i solistów operowych o którym pisaliśmy TUTAJ.

Towarzyszyć mu będzie występ „Ogień pamięci” Teatru Ognia Utopia.

Natomiast 17 września (poniedziałek) 79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę upamiętni o godz. 18 msza św. w intencji Ojczyzny w Katedrze Zamojskiej.

Następnie o godz. godz. 19:15  na  Rotundzie Zamojskiej zaplanowano manifestację patriotyczną, ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie  Prezydenta Miasta Zamość, modlitwę, apel poległych i salwa honorową a także złożenie wieńców.

Natomiast 27 września (czwartek) przypadnie 20. rocznica ustanowienia przez Sejm RP Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.

Organizatorami obchodów są:  Miasto Zamość, 3. Zamojski Batalion Zmechanizowany, Parafia Katedralna Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Tomasza Apostoła w Zamościu oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *