„Polska od kuchni” w Zamościu

„Polska od kuchni” w Zamościu, Koła Gospodyń Wiejskich z całej Lubelszczyzny zjechały dziś do Hetmańskiego Grodu na Lubelską Edycję Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”.

Festiwal jest kolejnym etapem rywalizacji na drodze do finału który odbędzie się w Warszawie. W ramach imprezy 50 zakwalifikowanych kół rywalizować będzie w 5 konkursach: kulinarnym, artystycznym, „Opowiedz nam swoją historię” oraz Miss Wdzięku do 45 lat i Miss Wdzięku 45+.

.Lubelski etap, który odbywał się w Zamościu był jednym z 17 wydarzeń w całej Polsce, które stanowią możliwość spotkania, inspiracji i rywalizacji aktywnych środowisk wiejskich skupionych wokół Kół Gospodyń Wiejskich i są ponadto świetną promocją regionu.

W zamojskiej edycji brały udział Koła Gospodyń Wiejskich ;

Koło Gospodyń Wiejskich w Łuszczowie, KGW Potok Wielki, KGW Wólczanka, KGW “Wszyscy Razem” Równianki, KGW “Podlasianki z Jedlanki”, KGW Hutowianki, KGW Biała Łada, KGW Gorzków, KGW Rożki Kolonia, Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego i Zespół Łobaczewianki, Zagrody Kgw Zagrodzianki, KGW w Kaznowie, Koło Gospodyń Wiejskich Moszna, KGW Horodło Jagiellonki, KGW Siedliska G/Zamość, KGW Potok Wielki, KGW Sadowianki ze Skierbieszowa, KGW Siemierz, Aktywne koło gospodyń wiejskich w Zalesiu k/Ryk, KGW Zaorendzianki, KGW Huta Tarnawacka, KGW w Niemcach, KSW – Zingerówka gmina Rejowiec.

Tak było w Zamościu

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *