Zamość – miasto historii, legend i ludzi

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, wraz z nauczycielami na lekcję : „ ZAMOŚĆ – MIASTO HISTORII, LEGEND I LUDZI”.

Podczas spotkania przewodnik w stroju historycznym opowie o dziejach miasta, jego zabytkach oraz ludziach niegdyś tu mieszkających. Wprowadzi w świat legend, opowie o tym dlaczego hejnał grany jest na trzy strony świata, co stało się z Katarzyną, skąd pochodzi zwyczaj „stołu szwedzkiego” oraz jak powstał herb rodu Zamoyskich.

Opowiadaniu towarzyszyć będzie pokaz slajdów, który pomoże rozwiązać quiz/ zabawę, realizowany w grupach przez uczestników podczas spotkania. Najlepsza grupa otrzyma nagrodę – niespodziankę.

Spotkania organizowane są w okresie od listopada do kwietnia.
Przewidywany czas trwania spotkania – ok. 1,5 godziny

Zgłoszenia grup należy dokonywać od poniedziałku do niedzieli pod numerem telefonu : 84/639 22.92, w godzinach 9.00 – 15.00.

Miejsce spotkania: Forteczne Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, ul. Łukasińskiego 2E (Luneta – Planty), sala konferencyjna.

Serdecznie zapraszamy – Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej I Historycznej w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *