Wirtualne kadry architektoniki

Pierwotnie Wystawa „Kształty Architektoniki” miała odbyć się 3 kwietnia w Morandówce ale jest to w obecnej sytuacji niemożliwe, dlatego Zamojska Grupa Fotograficzna – Grupa Twórcza zaprasza do wzięcia  w niej udziału wirtualnie.

Wystawa „Kształty Architektoniki”, ukazuje architektoniczne obiekty użyteczności publicznej przefiltrowane przez nieoczywiste spojrzenie autora. Zdjęcia pochodzą z lat 2016-2017 i były robione w różnych częściach świata. Dominują zdjęcia Chicago, ale występują też kadry z Hiszpanii, Sycylii czy Gibraltaru. Odkrywanie geometrii w architekturze to kolejny krok autora w poszukiwaniu wyzwań fotograficznych. Inny sposób widzenia, zdawałoby się zwykłych form, uwodzi widza. Swoją magią stara się go oczarować i zaprosić do wspólnego studiowania Kształtów Architektoniki– czytamy w zaproszeniu.”

Tomasz Sobczak – artysta fotografik (AFRP, EFIAP), pedagog. Mieszka i pracuje w Tarnowie. „Podróżował” przez różne dziedziny fotografii począwszy od fotografii ruchu, przez fotografię studyjną, w tym portret i akt, poprzez geometryczne spojrzenie na architekturę, po abstrakcję czy fotografię kreacyjną. Obecnie interesuje go miejsce fotografii w sztuce współczesnej. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz kilkuset zbiorowych i pokonkursowych. Pełnił funkcję kuratora, animatora i organizatora wielu wystaw i przedsięwzięć kulturalnych. Dwukrotny laureat Stypendium Artystycznego Miasta Tarnowa. Otrzymał odznaczenia państwowe: Brązowy Krzyż Zasługi oraz Brązowy Medal za Długoletnią Służbę nadane przez prezydentów RP. Od ponad dekady pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego a w 2019 roku został członkiem zarządu Fotoklubu RP.

Wystawa dostępna będzie na naszej stronie w poniższej galerii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *