Dzień Bezpieczeństwa Narodowego w Zamościu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu i Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość zapraszają na Dzień Bezpieczeństwa Narodowego, który odbędzie się 26 maja (niedziela) na Rynku Wielkim w Zamościu w godz. 13.30-17.00.

Podczas Dnia Bezpieczeństwa Narodowego będzie można zobaczyć sprzęt i uzbrojenie będące na wyposażeniu jednostek Wojska Polskiego, Służby Więziennej, sprzęt ratowniczo-gaśniczy Państwowej Straży Pożarnej, wyposażenie Policji i Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej, a także roboty służące m.in. do rozbrajania ładunków wybuchowych lub przenoszenia niebezpiecznych materiałów.

Ponadto na płycie Rynku Wielkiego zaplanowano pokazy sztuk walki w wykonaniu uczniów LO CSM, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu studentów pielęgniarstwa PWSZ w Zamościu i pokaz karate przygotowany przez Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego.

Przez cały czas trwania imprezy, uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Centrum Szkół Mundurowych Zamość i innych szkół, posiadających klasy mundurowe oraz z ofertą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, która prowadzi bezpłatne studia licencjackie m.in. na kierunku bezpieczeństwo narodowe.

Dzień Bezpieczeństwa Narodowego organizowany jest po raz trzeci. Celem imprezy jest promocja problematyki bezpieczeństwa narodowego w środowisku młodzieży szkolnej, studentów i mieszkańców regionu.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *