Na parkingach w pobliżu Starego Miasta zaprzestano pobierania opłat

Na dwóch zamojskich parkingach w pobliżu Starego Miasta zaprzestano pobierania opłat za postój pojazdów. Ta dobra informacja dotyczy kierowców, którzy będą chcieli zaparkować swoje pojazdy na parkingu zlokalizowanym na ul. Piłsudskiego (przy Parku Miejskim) i na ul. Partyzantów (obok PZU).

Warto przypomnieć, że wprowadzone w 2021 roku opłaty za postój tłumaczono remontem Placów Wolności i Stefanidesa, gdzie wcześniej działały dwa duże płatne parkingi. Po zakończonych remontach z dalszego pobierania opłat na parkingach przy parku i PZU jednak nie zrezygnowano. Podczas ostatnich sesji Rady Miasta o bezpłatne parkingi upominał się radny Sławomir Ćwik, który przypomniał się, że strefy płatnego parkowania miały mieć „charakter czasowy”. Od tego roku zaprzestano pobierania opłat za postój pojazdów. Z początkiem stycznia z obu parkingów zniknęły tabliczki informujące o strefie płatnego parkowania i postój na tych parkingach jest teraz bezpłatny.

Płatne parkowanie obowiązuje w dni robocze przez całą dobę. Natomiast w dni weekendowe (od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do godz. 8.00) oraz w święta miejsca postojowe zwolnione są z opłat.

W obrębie zamojskiej Starówki znajdują się również dwa bezpłatne parkingi m.in.: przy hubie komunikacyjnym na ul. Peowiaków oraz przy Wartowni obok mostu na terenach zielonych przy Drodze Męczenników Rotundy.

Mieszkańcy Starego Miasta, którzy na co dzień parkują swoje samochody na parkingach i ulicach zlokalizowanych na Starówce mogą zakupić karty abonamentowe. Można je nabyć w Zarządzie Dróg Grodzkich, przy ul. Kilińskiego 86 w Zamościu.
Małgorzata Kryk/KRZ
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *