W letnim nastroju z Orkiestrą

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na czwartkowe koncerty plenerowe. Pierwszy odbędzie się  już jutro (6 sierpnia) o godzinie 18:00 na Rynku Wodnym. 

W koncercie pt. ‘’W letnim nastroju. Przeboje na smyczki i skrzypce’’ Namysłowiacy zaprezentują utwory polskich jak i zagranicznych twórców. Usłyszymy m,.in. tango z filmu Zazdrość i medycyna w kompozycji W. Kilara, motyw główny z serialu Czarne Chmury W. Kazaneckiego oraz kompozycje H. Wieniawskiego i J. Petersburskiego.

Zamojską Orkiestrę poprowadzi maestro Tomasz Radziwonowicz.  Todyrektor i założyciel Orkiestry Sinfonia Viva oraz kwintetu smyczkowego I Solisti di Varsavia. Wielokrotnie nagradzany skrzypek-solista, aranżer, kompozytor, dyrygent. Jako pierwszy dokonał opracowań na fortepian i kwintet smyczkowy wszystkich utworów Fryderyka Chopina z towarzyszeniem orkiestry. ‘’Oratorium o św. Filipie Nereuszu’’ w wykonaniu Sinfonia Viva, Poznańskiego Chóru Kameralnego i solistów pod jego dyrekcją otrzymało w 2015 elitarną nagrodę Złotego Orfetusza w Paryżu, określaną muzycznym Oskarem.

Wraz z Orkiestrą wystąpi utalentowana, młoda skrzypaczka Gabriela Balcerek. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat. W  czerwcu 2018 r. firma fonograficzna Dux wydała jej debiutancką płytę. Na krążku znalazły się utwory P. de Sarasate, H. Wieniawskiego i F. Kreislera, z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Sinfonia Viva. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę przez dyrygenta Tomasza Radziwonowicza.  Siedemnastolatka ma na swoim koncie występy m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas „Beethoven Festiwal” w Sutri (Włochy) czy czasie Musikfestival w Zell am See (Austria)

Wejście na oznaczony teren koncertu możliwe będzie z wypełnionym oświadczeniami zdrowotnymi. Oświadczenia zdrowotne są do pobrania w biurze Orkiestry. O miejscach będzie decydowała kolejność przybycia z wypełnionymi oświadczeniami.

W przypadku niepogody koncert zostanie przeniesiony do głównej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Królowej Jadwigi 8) i rozpocznie się pół godziny później – o 18:30.

G. Balcerek
T. Radziwonowicz

( fot. ilustracyjne: pixabay.com)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.