Biogramy odtwórców głównych ról na VII Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Przed nami VII Orszak Trzech Króli w Zamościu. Prezentujemy biogramy głównych postaci oraz najważniejsze informacje! 

Z uwagi na wprowadzenie kwarantanny narodowej Orszak zostanie podzielony niejako na 3 części i ufam, że będzie bardzo radosny i bardzo potrzebny. Zupełnie inaczej będzie technicznie zorganizowany. W poprzednich latach w obiegu był już plakat ze szczegółami, z uwagi na “nową” organizację prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość.

Dzisiaj biogram, 

KRÓL MELCHIOR VII – Leszek Stankiewicz
Urodzony w Zamościu, mieszkający w Płoskiem nauczyciel biologii i wychowania fizycznego, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Płoskiem im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem. Rodzina: żona Elżbieta, bibliotekarka, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zamość w Mokrem. Szóstka dzieci, troje wnucząt.
Współzałożyciel i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Azymut, Zasłużony honorowy dawca krwi, działacz Zamojskiego Centrum Wolontariatu, OSP Płoskie, Rycerzy Kolumba przy parafii św. Tomasza Apostoła w Zamościu.

Mówi: „Udział w Orszaku Trzech Króli to dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie. Od wielu lat mieszkańcy Zamościa i okolic mogli wspólnie manifestować swoje katolickie wyznanie i cieszyć się z Bożego Narodzenia. Dzisiaj szczególnie ważne jest publiczne przyznawanie się do Chrystusa i Jego kościoła, żywego kościoła. Bo Jezus Chrystus narodził się dla Ciebie, dla Nas, dla wszystkich i poprzez Swoją bezgraniczna miłość do każdego człowieka jest dla nas drogą, prawdą i życiem.

A my, Trzej królowie niesiemy dla Dzieciny Jezus współczesne dary naszych serc – czyli miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm.”

KRÓL BALTAZAR VII – Bolesław Bełz
Żonaty – żona Alicja
Dwoje dzieci – Katarzyna, Piotr
Członek Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna"

Mówi:  Funkcję Króla Baltazara będę pełnił już po raz siódmy. Jak zawsze jest to dla mnie wielkie przeżycie duchowe.Trzej  Królowie zmierzający do żłóbka betlejemskiego są dla mnie symbolem wytrwałości w dążeniu do celu. Są symbolem manifestowania radości z nowo narodzonego Zbawiciela. Dzisiaj, kiedy  wartości chrześcijańskie są wystawiane na tak wielką próbę, my jako chrześcijanie, uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli powinniśmy pokazać, że jedyną drogą i sensem życia jest wiara oraz dawanie świadectwa przywiązania do tych wartości, które ukształtowały wiele naszych pokoleń oraz naszą tożsamość.”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *