ZDK ogłasza konkurs literacki „Debiut”

debiut2015Zamojski Dom Kultury ogłasza „DEBIUT” – konkurs literacki dla młodych autorów piszących wiersze lub prozę.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego.

Na konkurs należy nadesłać (do wyboru):
– ZESTAW DWÓCH WIERSZY.
– PROZĘ . Na przykład: fragment powieści, opowiadanie, reportaż, pamiętnik, esej – o objętości do dwóch stron  maszynopisu
Tematyka prac literackich jest dowolna.
– ETIUDĘ FILMOWĄ – Kilkuminutowy film nakręcony na podstawie wiersza wybranego z twórczości Stanisława Młodożeńca. Film nagrany np. telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym, kamerą,
trzeba zapisać na płycie DVD.

Prace konkursowe  podpisane godłem i powielone w 3 egzemplarzach, z dołączoną zaklejoną kopertą z danymi autora ( Imię i nazwisko, adres, numer telefonu lub e-mail oraz nazwa szkoły) należy przesłać do końca 2015 roku, pod adresem:
Zamojski Dom Kultury
ul. Partyzantów 13
22- 400 Zamość

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 7 lutego 2016 r. Uczestnicy otrzymają zaproszenia na podsumowanie konkursu oraz warsztaty pisarskie.

Prace literackie nagrodzonych autorów zostaną opublikowane w Biblioteczce “Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego” i wraz z pokazem filmowym będą przedstawione podczas 10 “Spotkań na schodach” w I LO im. Jana Zamoyskiego, tradycyjnie w Międzynarodowym Dniu Poezji 21 marca.

Organizatorem 30 Konkursu Literackiego “Debiut” jest Zamojski Dom Kultury  www.zdk.zamosc.pl.
Informacje –  Dział Teatru i Literatury, tel. 639 20 21.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *