Zamojsko – Lubaczowska na Jasna Górę – a może jednak

Jeszcze jest chwilę czasu dla niezdecydowanych –  a może jednak się wybrać. Pielgrzymów zamojskich i hrubieszowskich z grupy św. Tomasza i św. Wojciecha zapraszamy 2 sierpnia 2017 r. na godz. 9:00 do zamojskiej Katedry na mszę św. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Marian Rojek. Będzie to XXXV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Początki Pielgrzymki Zamojskiej sięgają roku 1982. Zamość znajdował się wówczas w diecezji lubelskiej, skąd wędrowała już od kilku lat pielgrzymka na Jasną Górę. Przedstawiciele Kurii Biskupiej zaproponowali, aby ziemia zamojska stała się kolebką nowej pielgrzymki do Częstochowy. Organizację jej powierzono ks. Czesławowi Galkowi, ówczesnemu wikariuszowi w zamojskiej kolegiacie.

Pierwsze pielgrzymki były bardzo liczne, gromadziły dzieci, młodzież i starszych. W latach dziewięćdziesiątych w Pielgrzymce Zamojskiej brali liczny udział mieszkańcy Ukrainy, również skauci francuscy i wielokrotnie, osoby pochodzące z Anglii, Francji, czy nawet Kanady. Był to czas wielkiego rozkwitu ruchu pielgrzymkowego.

Podajemy trasę – a może jednak
http://pielgrzymka.info/index.php/pages/plan-trasy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *