Palmy, pisanki, baranki…

Zamojski Dom Kultury, Muzeum Zamojskie, Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Zamościu zapraszają do udziału w 44. edycji Konkursu Wielkanocnego. Konkurs którego przedmiotem są pisanki, palmy oraz plastyka obrzędowa związana ze Świętami Wielkanocnymi co roku gromadzi spora rzesze uczestników. Każdy uczestnik do konkursu może dostarczyć dowolną ilość prac ale muszą być one wykonane indywidualnie (prace wykonane przez zespół, koło czy klub nie będą mogły brać udziału w konkursie).

Konkurs adresowany jest do osób dorosłych z regionu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.

Prace oceniane będą w II kategoriach: tradycyjnej twórczości ludowej związanej z obrzędowością wielkanocną oraz współczesnej twórczości artystycznej nawiązującej do obrzędowości ludowej.

Przy ocenie prac przyjmowane będą przede wszystkim zgodność z tradycją, wartości artystyczne, oraz poziom wykonania technicznego.

Prace konkursowe (podpisane imieniem i nazwiskiem) należy dostarczyć do Muzeum Zamojskiego przy ul. Ormiańskiej 26, 22-400 Zamość – wejście od Rynku Wielkiego do dnia 27 marca.

Zwycięzcy Konkursu otrzymają nagrody. Nagrodzone prace  -w myśl regulaminu konkursu – stają się własnością organizatorów i służyć będą celom wystawienniczym. Te które nie zostały nagrodzone w konkursie będą do odebrania w Muzeum Zamojskim.

Wręczenie nagród i rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Zamościu w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia o godz. 12.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *