Mistrzowska lekcja na „Spotkania z historią


Mistrzowska lekcja znakomitego dokumentalisty – Pawła Woldana, laureata wielu nagród filmowych, zostanie zaprezentowana w ramach 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. To propozycja dla miłośników sztuki filmowej oraz tych, którzy szukają sposobu na dokumentowanie historii. Podczas master class reżyser przedstawi fragmenty swoich filmów, by pokazać warsztat pracy filmowca – dokumentalisty. Spotkanie odbędzie się 15 sierpnia 2019 o godz. 20:00 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.
Paweł Woldan – reżyser, scenarzysta, montażysta, operator kamery, autor ponad 60 filmów dokumentalnych i wielu spektakli Teatru Telewizji. Absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej” (2016).
Wstęp wolny – odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina, ul Odrodzenia 9. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje oraz program: www.zamoscfilmfestival.pl.
Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to ważne i jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne o tematyce historycznej. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu – z kraju i z zagranicy. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego. Festiwal obudowany jest licznymi imprezami towarzyszącymi. W tegorocznej edycji są to: plenerowe pokazy filmów, koncert galowy Opole ’80, dyskoteka z muzyką z lat ’80 na zamojskiej starówce, Lista Przebojów Programu 3 Polskiego Radia na żywo z Rynku Wodnego w Zamościu prowadzona przez Marka Niedźwieckiego, wystawa fotograficzna, muzealna.
Organizatorami 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość i TVP Historia. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasta Zamość, TVP Historia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z funduszu Promocji Kultury, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *