MAROKO – Na dachu Maroka i w piaskach Sahary – wernisaż wystawy

Galeria Fotografii Stylowy w Zamościu oraz Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu zapraszają na otwarcie nowej wystawy fotografii. Wernisaż fotografii Janka Ciosa pt. ,,MAROKO – Na dachu Maroka i w piaskach Sahary” odbędzie się we wtorek 8 października o godz.17.00 w Galerii Stylowy (hall przed salami projekcyjnymi).

Po Araracie, Kazbeku, Mont Blanc i Elbrusie członkowie Zamojskiego Towarzystwa Turystycznego – zrzeszającego miłośników wypraw górskich, trekkingu i aktywności w terenie – zdobyli kolejny szczyt. O wyprawie w pasmo Atlasu Wysokiego w Maroku zdecydowali jeszcze jesienią 2017 roku. Jej celem był najwyższy szczyt Afryki Północnej Jabal Toubkal, który wznosi się na wysokość 4167 m n.p.m.

W planie wyprawy oprócz zdobycia najwyższego szczytu Atlasu znalazły się także inne atrakcje Maroka jak pustynia Sahara, Wąwóz Todra, czy Marrakesz. Plan podróżnicy wykonali w 100%.

Janek Cios – reportażysta, dokumentalista, jest członkiem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, członkiem Zamojskiej Grupy Fotograficznej Grupy Twórczej, miłośnikiem gór i zdobywcą kilku 5-cio tysięczników. Wystawiał swoje prace w Galerii Fotografii Ratusz i Galerii Fotografii w Centrum Kultury Filmowej Stylowy. Uczestniczył również w kilkunastu wystawach zbiorowych. Publikował swoje zdjęcia w regionalnej prasie. W GF Ratusz, w maju 2012 roku, oglądaliśmy m.in. jego wystawę „Wspomnienie beatyfikacji Jana Pawła II”. Jest właścicielem portalu internetowego zyciezamoscia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *