KONCERT MUZYKI FILMOWEJ z Orkiestrą Symfoniczną z Zamościa

Szanowni Państwo,

Zaraz po Jubileuszu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zapraszamy do Lublina do Centrum Spotkania Kultur.

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ ANDRZEJA KORZYŃSKIEGO I REALIZACJA TVP

8 listopada 2016 zapraszamy na niezwykły koncert prezentujący bogatą i różnorodną twórczość jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej – Andrzeja Korzyńskiego. Jego talent doceniali wybitni polscy reżyserzy jak Andrzej Wajda, Andrzej Żuławski, Janusz Morgenstern czy Janusz Nasfeter. W koncercie usłyszymy motywy muzyczne z wielu popularnych filmów i seriali, m.in. „W pustyni i puszczy”, „Brzezina”, „Człowiek z Marmuru”, „Człowiek z Żelaza”, „Szamanka”, „Panna Nikt”, „Janka”, „Akademia Pana Kleksa”, „Tygrysy Europy” czy „Zaginiona”.

Liczący 76 lat Korzyński jest wybitnym polskim kompozytorem spełniającym się zarówno w muzyce rozrywkowej, eksperymentalnej jak i filmowej. Mimo swego bogatego dorobku pozostaje w Polsce relatywnie nieznany, natomiast jego twórczość przeżywa ostatnio renesans w Paryżu czy Londynie, gdzie nakładem brytyjskiej wytwórni Finders Keepers ukazało się pięć płyt z jego muzyką filmową. Koncert przybliży niezwykłą historię kompozytora od lat 60., jego współpracę z czołowymi wykonawcami polskiej estrady, pracę kompozytorską dla wybitnych polskich i zagranicznych reżyserów oraz równoległe działania na polu elektronicznego eksperymentu.

KIEROWNICTWO MUZYCZNE

Filip Siejka – muzyk i kompozytor, multiinstrumentalista, band leader i producent muzyczny. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Michałem Bajorem, Natalia Kukulska oraz Dariusz Kordek.

Maciej Pawłowski – kompozytor, dyrygent, aranżer, producent muzyczny i pedagog, Jest autorem muzyki oraz kierownikiem muzycznym licznych musicali Teatru Roma w Warszawie, m.in. Les Misérables, Upiór w operze, Akademia pana Kleksa, Taniec Wampirów, Koty, Grease, Miss Saigon.

WYKONAWCY

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
Maciej Pawłowski – dyrygent
Tomasz Steciuk – wokal
Malwina Kusior – wokal
Five Lines – wokal
Filip Siejka – skrzypce, elektronika, instrumenty klawiszowe
Wiesław Wysocki – saksofon
Kuba Chmielarski – gitara
Bartosz „Bartozzi” Wojciechowski – gitara basowa
Łukasz „Łamek” Szafrański – perkusja

Bilety dostępne w kasie CSK i na stronie eventim.pl: http://www.eventim.pl/koncert-muzyki-filmowej-andrzeja-korzynskiego-lublin-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=1367866%249004526&jumpIn=yTix&kuid&hideArtist=true&from=erdetaila
www.spotkaniakultur.com/pl/koncertmyzykifilmowej
https://www.facebook.com/events/1602291496739593/#

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *