Kobiece wieczory w Stylowym – styczeń 2016

KWS_445_840x420Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na spotkania filmowe z cyklu Kobiece wieczory. W styczniowym repertuarze dla Pań film Kingi Dębskiej „Moje córki krowy” (14 stycznia 2016 o godz. 19:15) z genialnymi kreacjami aktorskimi: Agaty Kuleszy, Gabrieli Muskały, Mariana Dziędziela i Marcina Dorocińskiego, a także najnowsza produkcja Janusza Majewskiego „Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy” (28 stycznia 2016, godz. 18:30).  Przed seansem atrakcje i upominki dla Pań. Bilety: 14 zł.

MOJE CÓRKI KROWY
14.01.2016, godz. 19:15

To ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o dwóch siostrach, które muszą na nowo odbudować swoje relacje. Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY
28.01.2016, godz. 18:30

Niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej femme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako „Król i Królowa swingu” ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe? Obok Macieja Stuhra i Natalii Rybickiej na ekranie prawdziwa aktorska uczta: popis wokalny da Sonia Bohosiewicz. W ekscentrycznego stroiciela fortepianów i geniusza muzycznego – Felicjana Zuppe wcielił się Wojciech Pszoniak. Partnerują im: Anna Dymna, Adam Ferency, Jerzy Schejbal, Paweł Królikowski, Wiktor Zborowski.
kws_201601

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *