Kino Konesera w czerwcu

Feniks_plakatCentrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” serdecznie zapraszają na projekcje filmowe z cyklu Kino Konesera. Dwa ostatnie przedwakacyjne spotkania odbędą się 18 i 25 czerwca 2015 o godz. 19:00. 18 czerwca na ekranie obraz Abderrahmane’a Sissako pt. „Timbuktu”, nagrodzony na festiwalu filmowym w Cannes i okrzyknięty ważnym głosem w sprawie ekstremizmu religijnego. „Timbuktu” podbija festiwale filmowe, a kolejne nagrody są potwierdzeniem jego wrażliwości i talentu. Na kolejnym spotkaniu przedpremierowy pokaz filmu „Feniks” w reżyserii Christiana Petzolda, twórcy słynnej „Barbary”, który podejmuje trudne tematy konsekwencji II wojny światowej. To jeden z najważniejszych niemieckich filmów ubiegłego roku.

TIMBUKTU (18.06.2015, godz. 19:00)

Akcja „Timbuktu” dzieje się w tytułowym mieście w Mali, nad rzeką Niger, w którym władze przejęli dżihadyści, którzy narzucają mieszkańcom terrorystyczny reżim. Mieszkańcom nie wolno palić papierosów, tańczyć, śpiewać ani słuchać muzyki. Zakazana jest nawet piłka nożna. Najbardziej poszkodowane są jednak kobiety, które zostają niemal całkowicie wyłączone z życia społecznego i narzuca się im przestrzeganie absurdalnych nakazów. Kisane i jego rodzina jako nieliczni zostali oszczędzeni z chaosu zaprowadzonego przez nową władzę. Sytuacja zmienia się jednak drastycznie, kiedy mężczyzna nieumyślnie zabija sąsiada. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom, które wyciągną od niego przedstawiciele nowego reżimu.

FENIKS (25.06.2015, godz. 19:00 – przedpremierowo!)

Nelly Lenz, żydowska śpiewaczka, wychodzi cało z obozu koncentracyjnego w Auschwitz, ale jest oszpecona i poważnie ranna. Wraz z wierną przyjaciółką, Lene, wraca do tego, co pozostało z Berlina. Ma tylko jeden cel: odnaleźć w ruinach miasta swego męża, muzyka. Chce się dowiedzieć czy nadal ją kocha i czy to on wydał ją nazistom, jak twierdzi Lene. Gdy jednak go odnajduje, mąż jej nie rozpoznaje. A co gorsza, prosi ją aby udawała… Nelly. Wszystko po to, żeby mógł objąć jej spadek.

Feniks_plakatBilety: 12 zł (normalne), 10 zł (ulgowe), 9 zł (dla DKF)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *