Jubileusz 25. rocznicy podpisania umowy partnerskiej między Zamościem a Schwaebisch Hall – zamojski Rynek Wielki, 04.10.2014 r.

zycie_zamoscia_artykulW roku 2014 Zamość i Schwaebisch Hall obchodzą 25. rocznicę podpisania umowy o współpracy partnerskiej. W związku z przypadającą rocznicą w dniach 2 – 5 października br. gościć będziemy w Zamościu delegację ze Schwaebisch Hall oraz innych miast partnerskich, w tym z rumuńskiej Sighisoary, angielskiego Loughborough, ukraińskich Żółkwi i Łucka. Program pobytu delegacji miast partnerskich obejmuje między innymi zwiedzanie Zamościa i Roztocza oraz spotkania z mieszkańcami.

Wspólnie z delegacją władz samorządowych Schwaebisch Hall do Zamościa przyjedzie ponad 60-osobowa grupa solarzy, którzy w sobotę, 4 października na Rynku Wielkim zaprezentują widowisko historyczne.

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału uroczystościach jubileuszowych 25. rocznicy podpisania umowy partnerskiej między Zamościem a Schwaebisch Hall, które odbędą się w sobotę, 4 października w sali Consulatus zamojskiego ratusza. Początek o godz. 10.00.

Program sobotnich uroczystości obejmuje:

  • wystąpienia Marcina Zamoyskiego, Prezydenta Miasta Zamość, Hermanna – Josefa Pelgrima, Nadburmistrza Schwaebisch Hall
  • wystąpienia zaproszonych gości
  • referat Dariusza Pawłosia z Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej „Pojednanie” na temat stosunków polsko – niemieckich.

Bezpośrednio po uroczystościach na Rynku Wielkim rozpocznie się widowisko solarzy – początek godz. 12.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *