Casting do spektaklu w ZDK

Rusza nowy projekt teatralny dla młodzieży szkół średnich z Zamościa ! 

25 marca 2017 r na deskach Zamojskiego Domu Kultury odbędzie się casting do spektaklu młodzieżowego! Wyłoni on grupę osób, która przez kolejnych osiem miesięcy uczestniczyć będzie w przygotowaniach do premiery spektaklu zaplanowanej na listopad 2017 r Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Kultura dla Zamościa, a przestrzeń do jego realizacji tworzy scena Zamojskiego Domu Kultury.

Zgłoszenia do castingu (imię, nazwisko, wiek, szkoła, numer kontaktowy) należy wysyłać na adres: teatrzamosc@gmail.com
W mailu zwrotnym organizatorzy prześlą kolejne informacje, które można również znaleźć na portalu społecznościowym Facebook.

Projekt kierowany jest do młodzieży szkół średnich z Zamościa, z wyjątkiem uczniów klas maturalnych, bądź uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym kończą edukację.

Spektakl to opowieść o grupie młodych osób która gromadzi się w domu swojego przyjaciela – Jakuba, na kilka dni po jego tragicznej śmierci. Młodzi ludzie, próbują odnaleźć wspólny język wobec rzeczywistości, której nie są w stanie przyjąć. Poczucie odpowiedzialności za dramatyczne wydarzenia nosi każdy z nich. Próbują uporać się z tym unikając głównego tematu, kłócąc się wzajemnie, wspominając wydarzenia i szukając winnych, wspominając radosne momenty z ich życia i dzieląc się ze sobą swoimi problemami. Są zamknięci w jednym pokoju – przestrzeni, która zmusza ich do poszukiwania porozumienia i rozwiązania. Świat, który budowali „żyjąc chwilą” upadł w momencie śmierci najlepszego przyjaciela. Okazuje się, że jest to punkt zwrotny w życiu każdego z nich.

Grupę warsztatową poprowadzi Patryk Pawelec. Od lat związany z Zamojskim Domem Kultury. Recytator, monodramista, animator kultury, student Studium teatralnego UMCS/CSK, laureat ogólnopolskich festiwali słowa i konkursów recytatorskich, instruktor żywego słowa w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi, prowadzi warsztaty teatralne i recytatorskie.

Zamość Twierdza Otwarta – projekt dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *