23.05.2013 – Ekskluzywny wywiad z zespołem Jago Young!!!

jago

Proszę zdradźcie nam historię zespołu.

Zespół powstał na przełomie 2010-2011 roku, z inicjatywy perkusisty Kamila i wokalisty Daniela.

Zmianą,  jak się okazało, na lepsze było postawienie na własną twórczość autorską przeplataną z coverami – podczas koncertów, których napływa coraz więcej .

Czy w trakcie waszych tras koncertowych zdarzyły się wam jakieś ciekawe przygody, warte opowiedzienia?

Tak. Ciekawą przygodą był dla nas udział w programie Disco Star, gdzie poznaliśmy od podszewki cały telewizyjny tryb działania, wielu ludzi „z branży” oraz interesujących uczestników konkursu, z którymi kontakt mamy aż do dziś. Kosztowało nas to wiele wysiłku. Wszystkie Castingi, próby przed programem na Żywo, ale było warto i udało się Wygrać …

Często pytano nas także o Nasze miasto, Hrubieszów.

Ej chłopaki! Wy Jesteście z tego miasteczka, co kręcili Plebanie? J

Wszyscy na siebie i śmiech! Niby mała literówka, a się kojarzy.

Kolejnym ciekawym zdarzeniem było zaproszenie nas do wspólnego projektu muzycznego z Jurorem Disco Star „ Pawłem Jasionowskim – MASTERS ( Żono moja , Szukam  dziewczyny itp. )”

Nagraliśmy wspólnie utwór „Disco Star”. Został dla niego ogłoszony konkurs na stworzenie teledysku, w ramach którego aby każdy kto ma ochotę mógł w nim wystąpić , wszelkie szczegóły na naszym Profilu Facebook .

Kto tworzy zespół?

Skład tworzą: Wokalista Daniel Biczak, Perkusista Kamil Kulczyński, Gitarzysta Arkadiusz Franke, Dee Jay  Bartłomiej Misztal oraz (Jak że nie oceniony w pomocy technicznej) Dariusz Mazurek.

Czy od początku graliście w takim składzie, czy coś się zmieniło?

Skład zmienił się dwukrotnie. Gitarzystę-Kamila, zastąpił wyżej wymieniony Arek. Zamiast instrumentów klawiszowych postawiliśmy na Dj.

Jaka jest Wasza najbardziej rozpoznawalna piosenka?

Naszym najbardziej rozpoznawalnym Hitem jest utwór „Sam na Sam”  (nie ma Lipy ), do którego w ramach wygranej w programie Disco Star, powstał Teledysk.

Kolejnym utworem, do którego powstał niedawno klip jest „ Kręci się Świat”.

Nasze inne utwory jak np.: Zostań tu , Uje jee , To ta impreza – są dostępne w wersji Mp3 na różnych portalach, m.in. na Youtube.

Skąd czerpiecie inspirację twórczą? Ile zajmuje stworzenie jednego utworu?

Inspiracją zazwyczaj jest chwila. Tworzenie muzyki zajmuje różną ilość czasu. Czasem zajmuje to miesiąc, czasem mniej, a czasem dużo więcej.

Czym jest dla Was muzyka?

Muzyka jest dla nas czymś w formie odskoczni od codziennego życia. Czymś, co sprawia nam przyjemność, choć na co dzień każdy z nas preferuje inny rodzaj muzyki J

Jak wygląda typowy dzień muzyka z zespołu Jago Young?

Typowy dzień to telefony z wzajemnym wymienianiem się pomysłami, nowymi miejscami koncertów, indywidualnymi próbami oraz nauką.

Czy odpowiada Wam styl życia gwiazdy?

Styl życia jak najbardziej nam odpowiada. Porównując oferty pracy i warunki finansowy w zespole, zdecydowanie wybieramy to drugie.

Co było Waszym największym sukcesem?

Największym sukcesem do tej pory był udział w Disco Star. Wtedy nasz zespół, po raz pierwszy w historii Kraju został zwycięzcą telewizyjnego Show. Okrzyknięto nas także odkryciem muzycznym, ponieważ gramy z żywymi instrumentami, a to w tej muzyce jest bardzo rzadko spotykane.

Kiedy możemy spodziewać się Waszej płyty?

Nasza debiutancka płyta jest powoli na ukończeniu. Na płycie znajdzie się około 12 w pełni autorskich kompozycji. Kiedy i gdzie będzie można ją zdobyć poinformujemy na łamach portalu Zyciezamościa.pl J

A na żywo? Gdzie gracie?

Nasz terminarz koncertowy dostępny jest na stronie internetowej oraz profilu na Facebooku www.jago-young.pl  oraz https://www.facebook.com/zespoljago?ref=tn_tnmn

Serdecznie zapraszamy.

Dziękuję bardzo za wywiad.

My także dziękujemy. Pozdrawiamy ciepło wszystkich naszych fanów i zapraszamy na nasze koncerty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *