Umorzenie dochodzenia w sprawie zatrzymanego transportu 42 kamizelek kuloodpornych

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Miesiąc temu Izba Celna w Białej Podlaskiej zdecydowała o umorzeniu dochodzenia w sprawie zatrzymanego jeszcze w marcu transportu 42 kamizelek kuloodpornych. Powodem, tak jak w przypadku wcześniejszej decyzji Prokuratury Okręgowej z Zamościa, była znikoma szkodliwość społeczna czynu.

„Oczywiście cieszymy się, że kamizelki wreszcie będą mogły ratować życie, ale zdajemy sobie sprawę, że straconego czasu nic nie wróci. Obecnie kamizelki nie są już największym priorytetem wśród sił ukraińskich. Mamy nadzieję, że sprzęt uznany za biegłego z prokuratury za posiadający najwyższe walory, przyczyni się do bezpiecznego powrotu do domu broniących swojego terytorium Ukraińców „
– skomentował Tomasz Czuwara z Fundacji Otwarty Dialog.

Teraz, kiedy decyzje nabrały mocy prawnej Fundacja Otwarty Dialog może swobodnie odebrać kamizelki i przekazać je potrzebującym z Ukrainy.
Odbiór z magazynu w Tomaszowie Lubelskim nastąpił wczoraj około godziny 10, zaś przekazanie kamizelek wolontariuszom, których bliscy walczą na Ukrainie z siłami separatystów i żołnierzami rosyjskimi, nastąpił wczesnym popołudniem w Medyce.
Więcej informacji o pomocy przekazywanej przez darczyńców z Polski walczącym Ukraińcom za pośrednictwem Fundacji Otwarty Dialog można znaleźć na stronie kuloodporni.org.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *