Atak 24-letniej kobiety tasakiem na znajomego

Policjanci zatrzymali 24-letnią kobietę, która tasakiem zaatakowała znajomego. Zatrzymana w prokuraturze usłyszała zarzut za usiłowanie zabójstwa, a sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano na jednym z zamojskich osiedli. Zgłaszający poinformował, że przed blokiem kobieta  tasakiem zaatakowała mężczyznę. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów. Na miejscu były też załogi karetek pogotowia.

Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że awantura miała swój początek w jednym z mieszkań w czasie zakrapianego alkoholem spotkania, w którym uczestniczyło 5 osób – czterej mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat oraz 24-letnia kobieta. Prawdopodobnie doszło tam do kłótni między jednym z mężczyzn a kobietą. Mężczyzna opuścił mieszkanie, za nim wybiegła 24-latka trzymając w ręku kuchenny tasak. W pewnej chwili zaatakowała nim 25-latka zadając mu kilka ciosów.

Załoga karetki pogotowia przewiozła pokrzywdzonego do szpitala. Na szczęście okazało się, że rany zadane mieszkańcowi Zamościa nie były groźne. Po ich opatrzeniu pokrzywdzony mógł opuścić szpital.

Policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza na miejscu zdarzenia wykonała czynności procesowe. Policjanci przesłuchali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady oraz narzędzie, którym 24-latka ugodziła pokrzywdzonego.

Osoby biorące udział w tym spotkaniu towarzyskim, znajdowały się pod znacznym działaniem alkoholu. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latce z Zamościa zarzutu usiłowania zabójstwa. Usłyszała go w niedzielę przed obliczem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Wczoraj w jej sprawie odbyło się posiedzenie aresztanckie, podczas którego Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku śledczych i postanowił tymczasowo aresztować podejrzaną na okres 3 miesięcy.

Śledczy ustalają motywy działania kobiety oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *