Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanych

Dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości zostały zatrzymane przez dzielnicowych z zamojskiej komendy Policji. Jeden z poszukiwanych to 33-latek, do odsiadki ma 2 lata. Drugi z zatrzymanych w wieku 36 lat w zakładzie karnym będzie przebywał prawie 10 miesięcy. Obaj byli wcześniej karani między innymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj dzielnicowi z zamojskiej komendy w mieszkaniu na jednym z osiedli na terenie miasta zatrzymali poszukiwanego przez sąd 33-latka. Wobec mieszkańca Zamościa Sąd Rejonowy w Zamościu wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. 33-latek odpowiadając w warunkach recydywy został skarany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kradzież z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających. Poszukiwany trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi dwa lata.

Inny poszukiwany w ręce zamojskich dzielnicowych wpadł również we wtorek. Policjanci w czasie obchodu rejonu służbowego odwiedzili posesję znajdującą się na terenie gminy Zamość. Odnaleźli tam mężczyznę, który nie stawił się do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Poszukiwany to 36-letni mieszkaniec gminy Zamość. Sąd Rejonowy w Zamościu wydał wobec niego nakaz doprowadzenia do zakładu karnego dotyczący wykonania przez mężczyznę kary pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 36-latek za dokonane w przeszłości kradzieże, wykroczenia drogowe oraz skarbowe, był poszukiwany przez sąd czterema innymi podstawami

36-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy, skąd trafił do zakładu karnego. Będzie tam przebywał prawie 10 miesięcy.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *