21 marca 2014 r. Nietypowy Dzień Talentów w Szkole Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1

Nietypowy Dzień Talentów w Szkole Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1
W dniu 21 marca 2014 w Zespole Szkół Nr 2 odbył się coroczny Dzień Odkrywania Talentów. Każda tego typu uroczystość jest inna w naszej szkole: ma swój klimat, atmosferę a przede wszystkich swoich bohaterów – uczestników, którzy błysnęli talentem i zasłużyli na nagrody oraz na uznanie publiczności.
O godz. 9.00 rozpoczęła się pierwsza część tegorocznej uroczystości: popisy najmłodszych uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 7. W Sali zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście: Proboszcz Parafii O.O.Franiciszkanów o. A.Zalewski, radny Rady Miejskiej Zamościa p. L. Łuczka, p. L.Stanisławek z zarządu osiedla Promyk, przewodnicząca Rady Rodziców p. M.Hasiec oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Każda klasa zaprezentowała repertuar, który oprócz konkursowych recytacji składał się z popisów w dowolnej dziedzinie. Przed publicznością występowali sportowcy, wokaliści, instrumentaliści oraz tancerze. Po raz pierwszy w tym roku w popisie judo wystąpił 5- latek Hubert Bełz wraz ze swoim bratem Wiktorem z klasy Ia. Uczniowie występowali w pokazach solowych i grupowych. Emocje były ogromne. Wybór zwycięskiego zespołu klasowego – arcytrudny! Podczas burzliwych obrad jury prowadzący uroczystość p. P. Biłant zapowiedział przygotowaną dla dzieci przez rodziców niespodziankę przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i krasnoludki”. To właśnie dlatego dzisiejsza uroczystość była wyjątkowa. Po raz pierwszy na scenie wystąpili rodzice naszych uczniów. Od kilku tygodnie pracowali nad spektaklem z p. M. Garbuz. I dziś pokazali po kim nasi uczniowie odziedziczyli talenty! Rodzice – aktorzy zaprezentowali się w pięknych strojach z rekwizytami, wśród efektownych dekoracji przygotowanych przez p. A. Sawiniec –Szczech. W dniu dzisiejszym u nikogo nie było widać debiutanckiej tremy. Talentem scenicznym oraz odwagą wykazali się: p. M. Gąska, p .B. Szkałuba, p. M. Łapa, p.E. Drabik, p. A. Ruszel, p. M. Jakubczyk, p. R. Wachowicz, p. S. Sawa, oraz p. Irena i p. Piotr Wawrzyszkowie. Gratulujemy i składamy wyrazy uznania. Po przedstawieniu jury ogłosiło z niecierpliwością oczekiwany werdykt. Na nagrodę za najlepszą recytację zasłużyli Kacper Gąska i Jakub Nizioł z klasy Ia. Wśród zespołów klasowych zwyciężyła klasa II a przygotowana przez wychowawcę p .A. Taras.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Po zakończeniu uroczystości dla najmłodszych rozpoczął się pokaz talentów starszych uczniów z klasy IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 1. Wszystkie zespoły bardzo poważnie potraktowały dzisiejsze zmagania. Były występy prac plastycznych, fotografii, pokazy technik samoobrony i walk wschodnich. Uczniowie przygotowali pokazy wokalne, instrumentalne oraz recytacje. Szóstoklasiści przedstawili też turniej „Familiada”. Wszystkie występy złożyły się na bardzo ciekawe, zróżnicowane repertuary klas. Jury miała trudne zadanie ponieważ poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie zwyciężyła klasa Ib, która cieszyła się wraz z wychowawcą p. E. Wilczyńska- Krawiec. Atrakcją uroczystości był Freestyle w wykonaniu gości z Lublina i występ szkolnego zespołu wokalno – instrumentalnego „Forte”. Tradycyjnie uroczystość przebiegała w wiosennym, pogodnym nastroju a wszyscy świetnie się bawili.

tekst admin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.