2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – obchody święta w Zamościu

2 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej.

Główną rolą tego święta jest popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych i polskiej tożsamości. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowiono je w 2004 r. ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004.

Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Zamościu rozpoczęły się o godzinie 11:30 przemarszem z Biało-Czerwoną od pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego przez ulice Zamościa w kierunku Rynku Wielkiego. Na miejscu, po wysłuchaniu hejnału z Ratusza o godzinie 12:00, odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej RP, zaśpiewanie hymnu państwowego przy udziale honorowej asysty żołnierzy 3. batalionu zmechanizowanego, przedstawicieli służb mundurowych, mieszkańców oraz zgromadzonych turystów.

Na zakończenie uroczystości Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk wręczył flagi państwowe zamojskim placówkom oświatowym;
Przedszkole Miejskie Nr 8 im. Jana Brzechwy, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego, Bursa Międzyszkolna Nr 1 ,Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego, Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu.

2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej – jak prawidłowo eksponować flagę

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *