W Zamościu doszło do wypadku z udziałem motocykla i osobówki

Wczoraj na ulicy Lubelskiej w Zamościu doszło do wypadku z udziałem motocykla i osobówki. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że 33-letni kierujący Audi nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście, w następstwie czego doszło do zderzenia. 65-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Wczoraj przed południem dyżurny otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Lubelskiej w Zamościu. We wskazany w zgłoszeniu rejon natychmiast skierował policjantów, którzy na podstawie ustawienia pojazdów, ich uszkodzeń oraz relacji uczestników wstępnie ustalili jego przebieg.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, ze 65-letni mieszkaniec Zamościa poruszał się motocyklem marki Suzuki lewym pasem ulicy Lubelskiej w kierunku ulicy Piłsudskiego. W tym czasie z parkingu samochodem marki Audi wyjeżdżał 33-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn. Początkowo wycofał on na prawy pas ruchu, a następnie ruszył do przodu i skręcił w lewo z zamiarem wykonania manewru zawracania pomimo, że w tym miejscu znajdował się znak P-4 “linia podwójna ciągła”. Wykonując ten manewr nie zauważył jadącego prawidłowo lewym pasem od strony Sitańca motocyklisty i nie udzielił mu pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tej nieostrożności doprowadził do zderzenia pojazdów.

Motocyklista, który upadł na jezdnię, wymagał pomocy medycznej. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 33-latek z Audi nie odniósł żadnych obrażeń. Obaj kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu – byli trzeźwi.

Sporządzona w sprawie wczorajszego wypadku przez policjantów dokumentacja w będzie wykorzystana w prowadzonym postępowaniu, które wyjaśnia dokładny przebieg zdarzenia.

starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *