„Galeria Wizytówka” zaprasza

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza na otwarcie nowej przestrzeni wystawienniczej połączone z prezentacją kart wizytowych z prywatnej kolekcji Stanisława Rudego.

„Galeria Wizytówka” to przestrzeń na parterze Książnicy Zamojskiej pomiędzy Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży a Wypożyczalnią Książki Mówionej i Zbiorów Multimedialnych. Jest ona obok holu głównego oraz Galerii Ex Libris kolejnym miejscem wykorzystywanym m.in. do prezentacji wystaw fotograficznych, malarskich i zbiorów kolekcjonerskich. Oficjalne otwarcie galerii oraz wystawy zaplanowano na 19 września. Swoje zbiory na wystawę udostępnił Stanisław Rudy, znany zamojski kolekcjoner. Kolekcję uzupełniają zasoby Książnicy Zamojskiej oraz bilety wizytowe zgromadzone przez Krzysztofa Wróblewskiego, lekarza, bibliofila i kolekcjonera.

Zapraszamy 19 września o godz. 16.00 do Biblioteki Głównej przy ul. Kamiennej 20.
Wstęp jest darmowy, ale zwracamy się z prośbą, by zabrać ze sobą własną wizytówkę lub dowolny zestaw wizytówek z Zamościa i Zamojszczyzny, które wzbogacą zbiór Książnicy Zamojskiej./Książnica Zamojska

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *