Wystawa fotografii „Moje Sacrum” w Galerii Fotografii STYLOWY

Galeria Fotografii STYLOWY w Zamościu oraz autor Mieczysław Wroński zapraszają na wystawę fotografii „Moje Sacrum”.

Wystawa dostępna jest w lutym i marcu 2023r. w prowadzonej przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne Galerii Fotografii Stylowy w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu ul. Odrodzenia 9.
Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowym Dniom Filmu Religijnego SACROFILM 2023.

Zaaranżowana w postaci tryptyków i dyptyków wystawa prezentuje fotografie, które w opinii autora, akcentują przewijające się przez całą jego twórczość wątki związane z tematyką sacrum. Prace powstały w okresie ostatnich kilku lat na terenie Polski wschodniej oraz południowo-wschodniej. Tematy prac w większości przedstawiają symbole wiary: kapliczki, świątki, krzyże, cmentarze i stacje drogi krzyżowej. Wybrane na wystawę prace, Mieczysław Wroński określa jako esencję swojego dorobku twórczego w temacie sacrum oraz wyraża nadzieję, że będą one przyczyną dla refleksji nad egzystencją oraz przemijaniem.
Kurator: Waldemar Siatka (ZTF, FRP, SMP, AF13)

Autor: Mieczysław Wroński
Urodzony w 1947 roku w Rakszawie. Mieszka w Stalowej Woli. Fotografuje od lat 70-tych. Pasjonują go różne tematy fotograficzne. Główne z nich to: sacrum, chasydzi ,martwa natura, industria, konie oraz szeroko pojęty reportaż. Uczestnik i laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych . Jego wystawy indywidualne to: „Pary” (2003), „Cmentarne Anioły” (2004), „Chasydzi” (2005), „Okno na świat” (2006), „Spotkani w drodze” (2010), „Chasydzi-Pielgrzymki do Leżajska” (2013), „Hutnicze impresje” (2013), „Fototematy” ( 2014), “Impresje” 2017, „Klimaty SDK” 2019, „Fototematy II” (2022). Jest autorem zdjęć do albumu „ Stalowa Wola”(2006). Prace swoje prezentuje też na różnego typu wystawach zbiorowych. Jest uczestnikiem szeregu plenerów fotograficznych i wystaw poplenerowych.
Od 2005 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego.W roku 2011 za zasługi dla rozwoju fotografii kieleckiej otrzymał medal OŚ ZPAF.W roku 2016 za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej otrzymał dyplom Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej .
Mottem jego twórczości są słowa:
Nie poszukuj piękna zbyt daleko,
Ono jest tuż obok Ciebie.
Wystarczy zatrzymać się na chwilę,
pochylić się nad Nim
a zostanie z Tobą na zawsze.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *