Sezon turystyczny ZAMOŚĆ 2016 – podsumowany

W sali konferencyjnej Fortecznego Centrum Informacji Turystycznej w Zamościu, ul. Łukasińskiego 2E (Luneta) 4 listopada o godzinie 14.00 odbyło się podsumowanie tegorocznego sezonu turystycznego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele branży turystycznej z miasta i regionu Krasnobród, Zwierzyniec, Lublin, Zamość.

O zmianach i osiągnięciach jakie były w bieżącym roku turystycznym w stosunku do roku ubiegłego w prelekcji opowiadał Wojciech Sachajko pracownik Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu.
Z tegorocznych badań prowadzonych przez Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej wynika, że w tym roku w mieście gościli Niemcy, Włosi, Japończycy, Anglicy, Hiszpanie czy Francuzi. Największym hitem tegorocznego sezonu turystycznego w Zamościu okazał się ogród zoologiczny.

Po prezentacji Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk wręczył nagrody i wyróżnień od Miasta Zamość, LOT „Zamość i Roztocze” oraz Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu. Na zakończenie spotkania odbył się koncert zespołu „Trio Beethovenowskie”.

Podziękowania otrzymali:
TADEUSZ GRABOWSKI– za aktywną pracę i zaangażowanie podczas prac nad Transgranicznym Rezerwatem Biosfery „Roztocze” oraz działania na rzecz rozwoju turystyki.
EDWARD SŁONIEWSKI– za aktywną pracę na rzecz rozwoju turystyki rowerowej w Zamościu i na Roztoczu, połączenie miasta Zamość z Wschodnim Szlakiem Rowerowym GREEN VELO
MAGDALENA PROĆ – CZOCHRA– za nową, oryginalną atrakcję turystyczną na mapie Polski – Wystawę „Szachy Świata”
WOJCIECH GARDYGA – za aktywną pracę i zaangażowanie na rzecz promocji walorów turystycznych Gminy Nielisz.
ADAM GĄSIANOWSKI –  za nową, oryginalną atrakcję turystyczną – „Muzeum Fotografii” Galerię Starej Fotografii i Aparatów Fotograficznych, pasję i zaangażowanie w pracę.
JAROSŁAW KUCHTA – za rozwój i propagowanie nowych form zwiedzania i aktywnego wypoczynku w Zamościu i na Roztoczu.
TERESA MADEJ – za wielkie zaangażowanie oraz profesjonalizm w pracy przy kreowaniu wydarzeń kulturalnych w mieście Zamość.

CERTYFIKAT Lokalnej Organizacji Turystycznej  „Zamość i Roztocze” ROZTOCZAN NAGRODA  ZA PRODUKT TURYSTYCZNY ROKU 2016 otrzymało MIASTA I GMINY KRASNOBRÓD za  inwestycje w infrastrukturę turystyczną które  w znaczący sposób przyczyniły się do zwiększenia ruchu turystycznego w regionie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.