Wiktor Nurzyński – Wicemistrzem Europy w solo house

W dniach 21 – 23. 10 2016 r. odbyły się w Bełchatowie Mistrzostwa Europy w Tańcu Sportowym (European Championship in Modern Dance Sport). W tak prestiżowym wydarzeniu tanecznym uczestniczył Wiktor Nurzyński wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu z Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis”.

Po przejściu kolejnych etapów  kwalifikacji  w tańcu nowoczesnym i po zdobyciu III miejsca na Mistrzostwach Polski, Wiktor został zakwalifikowany na Mistrzostwa Europy. Zaprezentował swoje umiejętności taneczne w tańcach solowych i zdobył II miejsce- Wicemistrzostwo Europy w solo house i IV miejsce w hip –hop solo M adult . Tancerzy ze Słowacji, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski oceniało międzynarodowe jury. Nauczycielem tańca utytułowanego wychowanka jest Pani Anna Antoszczak. (info.MDK Zamość)

W dniu 4 listopada Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk złożył osobiście gratulacje Wiktorowi Nurzyńskiemu i jego nauczycielowi tańca pani Ani Antoszczak za wspaniałe wyniki i godne reprezentowanie naszego miasta w Bełchatowie na Mistrzostwach Europy w Tańcu Sportowym.

Jak sam Wiktor powiedział aby osiągnąć taką klasę trzeba ćwiczyć bardzo dużo a ja ćwiczę – tańczę już dwanaście lat. Będę jeszcze więcej poświęcał czasu na taniec i zrobię wszystko aby w przyszłym roku osiągnąć mistrzostwo Europy.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *