“Kontekst ” trzy projekty trzech fotografów

 W Galerii Fotografii Ratusz 4 listopada (piątek) o godzinie 16:00 odbyło się otwarcie wystawy fotografii pt. “Kontekst “

Kontekst, w którym autorzy w niejednoznaczny sposób opowiadają o otaczającej ich rzeczywistości, jest wspólną prezentacją fragmentów trzech projektów dokumentalnych. Składają się na niego “White story” Wojciecha Kapuścińskiego, “Trochę dalej” Piotra Komajdy oraz “Granica” autorstwa Andrzeja Pogudza. Wszyscy fotografowie są członkami ZTF-u.

Wojciech Kapuściński – (ur. 1978 r.) Zamościanin, nauczyciel, absolwent specjalizacji fotograficzno-filmowej, wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego.

White story to projekt, w którym jedną z głównych ról odgrywa biel. Kolor ten sam w sobie kryć może cały wachlarz znaczeń uzależnionych od czasu, miejsca czy choćby wyznania
– może być pozytywny, związany z nadzieją, ale również negatywny czy wręcz żałobny.
W ww. projekcie biel pełni dodatkową oczyszczającą rolę. Pozwala skupić wzrok odbiorcy na tym co najważniejsze – jednocześnie nie narzucając interpretacji, a jedynie delikatnie sugerując.
White story pozwala spojrzeć na pozornie nudne i nieciekawe miejsca w inny sposób, nadając im dodatkowych znaczeń.

Piotr Komajda – (ur. 1990 r.) Mieszka i pracuje w Zamościu. Wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. W fotografii najbardziej interesuje go opowiadanie o tym, co widzi. Od zawsze fotografuje w sposób dokumentalny

Andrzej Pogudz – (ur. 1972 r.) Z wykształcenia historyk i dziennikarz. Z zawodu nauczyciel II LO w Zamościu. Z zamiłowania fotograf. Prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Interesuje się fotografią abstrakcyjną i dokumentalną. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych.

Granica
Granica wschodnia Polski z Ukrainą i Białorusią przebiega na odcinku 363 km od Gołębia do Niemirowa na rzece Bug. Tereny przygraniczne są nie tylko atrakcją krajobrazową. To tutaj przeszłość miesza się z powoli pełzającym postępem.

Wystawa współfinansowana przez Miasto Zamość oraz Urząd Marszałkowski w Lublinie.
Ekspozycja czynna w dniach 04.11.2016 – 16.12.2016
Galeria Fotografii Ratusz, Rynek Wielki 13, 22-400 Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *