Uchodźcy okiem Jana Wardacha

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Centrum Kultury Filmowej Stylowy, Galeria Fotografii Stylowy oraz autor Jan Wardach (członek ZTF) zaprosiło na otwarcie wystawy fotografii pt. “Uchodźcy”, która odbyła się 4 listopada (piątek) 2016 roku o godz. 17.00 w Galerii Fotografii STYLOWY w Zamościu.

“UCHODŹCY” – tytuł wystawy i fotografia jest tylko pretekstem, do dyskusji dotyczącej budzącego szereg różnych skrajnych emocji tematu uchodźctwa. Bohaterami są przybysze z Czeczeni oraz wolontariusze z Polski. Fotografie powstały głównie w 2009 roku podczas plenerowych warsztatów zorganizowanych przez młodych wolontariuszy z lubelskich uczelni z rodzinami czeczeńskich uchodźców mówi autor Jan Wardach.

Jan Wardach (ur.1948) członek Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Autor kilku wystaw indywidualnych oraz współautor wielu wystaw zbiorowych.
Fotografia nie jest dla mnie celem samym w sobie, ale pomaga mi często w ilustrowaniu moich opowieści z własnych przeżyć o czymś, co z perspektywy czasu wydało mi się być czymś w życiu ważnym. Z reguły nie biorę udziału w konkursach fotograficznych, które odbieram poniekąd jak szkolne klasówki, chętnie natomiast od początków swojej przygody z fotografią uczestniczę w wystawach zbiorowych.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *