V edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zamościu

26 lutego 2017 r odbyła się V edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zamościu .
Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja.
Bieg ze względu na swój charakter, oddaje hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 jak i ma na celu popularyzację wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych.
Dystans rodzinny – obligatoryjny dla wszystkich wynosił 1963 metry. Wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józef Franczaka pseud. „Lalka”.

V edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zamościu rozpoczęła się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji podniesieniem flagi państwowej i odśpiewaniem hymnu państwowego. W poczcie sztandarowym uczestniczyli; Jarosław Biernacki (Policja), Aleksandra Jakubczak ( Straż Graniczna) i Tomasz Ostrowski (Służba Więzienna). Prezydent Miasta Andrzej Wnuk (również uczestnik biegu) życzył aby bieg był uczczeniem żołnierzy niezłomnych.

Bieg Trasa Biegu przebiegała przez tereny Parku Miejskiego i stadionu OSiR.  Około 280 uczestników zgłoszonych na starcie otrzymało pakiety startowe. W skład pakietu wchodzą: koszulka, torba papierowa, opaska i materiały promocyjne.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *