Obchody Święta Policji w Zamościu

W 103. rocznicę powołania Policji Państwowej na placu przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu 15 lipca o godz.12,00 odbyły się Obchody Święta Policji. Życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników w imieniu kadry kierowniczej złożył Komendant Miejski Policji w Zamościu inspektor Wiesław Pawluk.

Komendant Miejski Policji w Zamościu inspektor Wiesław Pawluk – powiedział

24 lipca 1919 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę na mocy której utworzono policją państwową. W tym roku przypada 103 rocznica tego wydarzenia. Historia policji jest nierozerwalnie związana z losami naszej ojczyzny a policjanci oddanie bronili niepodległości, ponosili ofiary by służyć społeczeństwu. Celem policji była i jest służba społeczeństwu, ochrona ludzi oraz utrzymywanie porządku publicznego, to niewątpliwie stanowi fundament stabilnego państwa. Każdy policjant wstępując do służby wypowiada rotę ślubowania, ślubuję służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony konstytucją porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia. Służba w policji wymaga wielu poświęceń, niejednokrotnie tych największych to trudne zawód ale to tak że szlachetna misja naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi, to ciężka służba dla wyjątkowych ludzi którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych i cieszą się nieposzlakowaną opinią. Szanowni państwo za nami kolejne miesiące które upłynęły pod znakiem wyzwań oraz nowych zadań co niewątpliwie wymaga od nas ciągłej mobilizacji gotowości a tym samym szybkiej reakcji na zmieniające się sytuacje. Pragnę zaznaczyć że priorytetem do zamojskich policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Cieszy nas to że powiat w którym mieszkamy i pracujemy jest powiatem bezpiecznym staraniem nie tylko naszej pracy ale również wysiłkom władz samorządowych dyrektorów i kierowników poszczególnych instytucji zarówno cywilnych jak i mundurowych ale także postawią samych mieszkańców.

 Słowa podziękowania kieruję do pracowników policji. Serdecznie dziękuję wam za efektywną pracę wykonywaną na rzecz naszej jednostki za waszą rzetelność i zaangażowanie. Państwa profesjonalizm zdecydowanie podnosi skuteczność działań zamojskiej policji. Policjantki i policjanci, pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, w tym szczególnym dniu składam wam wyrazy najwyższego uznania dziękuję za trudną  pełną poświęcenia służbę i pracę jednocześnie życzę sukcesów zawodowych, satysfakcji i zadowolenia z realizacji powierzonych zadań oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Niech nie zabraknie wytrwałości i starań w realizacji ambitnych planów, życzę spokojnej dającej dużo pozytywnej energii służby i pracy, niech wasz wysiłek budowania bezpieczeństwa dostrzegany będzie przez mieszkańców a policyjny mundur otacza szacunek. Szanowni państwo najważniejsze wsparciem dla nas z pewnością jest rodzina i bliscy, dlatego też do nich słowa podziękowania za cierpliwość wyrozumiałość wobec potrzeb służby oraz za to że są z nami w trudnych chwilach, w których w naszej codzienności na pewno nie brakuje. Wam drodzy policjanci gratuluję awansów na wyższe stopnie służbowe. Jestem przekonany że będą one dla was zachętą do ciągłego podnoszenia swoich umiejętności i kwalifikacji zawodowych a tym samym realizowania się w naszej niełatwej służbie.

Za służbę pełnioną na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Zamojszczyzny policjanci odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *