21.09.2013 r. Zespół Muzyki Dawnej „Capella all` Antico” ma już 30 lat

21 września 2013 r. o godz. 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu odbył się koncert jubileuszowy Zespołu „Capella all` Antico”

 Zespół Muzyki Dawnej „Capella all` Antico” ma już 30 lat
Założycielem zespołu , który działa od 1983 r. przy Zamojskim Domu Kultury jest Krzysztof Obst. 30 – letnia historię zespołu tworzyło ponad 300 osób – dzieci i młodzież z zamojskich szkół. Jest jednym z czołowych polskich amatorskich zespołów, prezentujących muzykę kompozytorów europejskich epoki średniowiecza i renesansu. Od 30 lat z powodzeniem uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta Zamościa, województwa i kraju. Dorobek zespołu to ponad 600 występów w kraju i zagranicą. Wielokrotnie koncertował w Niemczech Hiszpanii, Serbii, Rumunii, Słowacji, Rosji, Jugosławii, Czechach i na Ukrainie. Jest 8 -krotnym laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. Występował na festiwalach w Warszawie, Wilanowie, Malborku, Jarosławiu, Starym Sączu, Świeradowie Zdroju, Płocku, Radomiu, Elblągu, Wrocławiu.
Uczestniczył w wielu programach telewizyjnych, m.in. „Pegaz”, Klejnoty Kultury, Panorama Województw, Kawa czy Herbata. Specyfika muzyki dawnej, barwne historycznie stroje, bogate instrumentarium pozostawiają u słuchaczy niezapomniane wrażenia. Najlepsi członkowie zespołu zapraszani są do udziału w koncertach zespołów profesjonalnych, trzy osoby weszły na stałe do składów czołowych polskich zawodowych zespołów muzyki dawnej.
W rocznicę 30–lecia pracy zespołu promującego dziedzictwo kulturalne Zamościa dzięki wsparciu finansowemu Miasta Zamość wydany został folder oraz płyta „Barwy Średniowiecza”.
W jubileuszowym koncercie wzięli udział zaproszeni goście,Zespół Wokalny SINE NOMINE z Młodzieżowego Domu Kultury w Lublinie pod kierunkiem Izabeli Urban,Zespół Nie Ten Dzień z Zamościa pod kierunkiem Wiesława Jarockiego.

Zapraszamy na fotorelację .

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *