„Pytanie na śniadanie” pod Ratuszem w Zamościu

Tak tak, informacja o pięknym Zamościu powędrowała w świat po raz kolejny. Dzisiaj w sobotę 25 lutego 2017 Zamość gościł ekipę TVP2  w programie „Pytanie na śniadanie” z  Świet[l]nym śniadaniem z Energą. 

Mieszkańcy i sympatycy Zamościa, głosujący w plebiscycie „Świeć się z Energą”, wywalczyli dla miasta dobroczynne nagrody od Grupy Energa o wartości 50 tys. zł oraz tytuł „Świetlnej stolicy Polski”. Spośród miejscowości biorących udział w zimowej zabawie, Zamość otrzymał najwięcej głosów w Polsce – aż 33 tysiące. Zapewniło to zwycięstwo, uzyskanie tytułu oraz ponad 40 sztuk nowoczesnego, energooszczędnego sprzętu AGD, m.in. lodówki, pralki i kuchenki. 24 lutego br. organizatorzy akcji oficjalnie przekazali nagrody przedstawicielom miasta oraz instytucji MCPR i PCK, które rozdysponują sprzęt najbardziej potrzebującym rodzinom.
„Świeć się z Energą” to dobroczynny plebiscyt na najładniej oświetlone miasta.

Podczas programu „Pytanie na śniadanie” Prezydent Miasta Andrzej Wnuk odebrał symboliczny czek na nagrody od Grupy Energa o wartości 50 tys. zł.
Świet[l]ne śniadanie z Energą rozpoczęlo się  offroadowym szaleństwem z Drzewiastym, rozgrzewką z Fitness Platinium Zamość, Senior Vigor Zamość (NORDIC WALKING) i MKŁ Libella Lublin – warsztaty na lodowisku.

Od godz.8:00  rozpoczęlo się „Śniadanie pod ratuszem” czyli degustacja zamojskich specjałów od restauratorów z Rynku Wielkiego oraz wojskowa grochówka! , któro przygorowała; Morandówka Restauracja i pokoje hotelowe, ArteHotel, Hotel Mercure Zamość, Jack Tank Zamość, Muzealna – Ormiańskie Piwnice, Restauracja Sobiepan, Verona Cafe Ristorante,  Restauracja Bohema,  Culinaria Adam Kot.
W chlodny poranek zebraną publiczność rozgrzewał zespół VEEGAS i do wspólnej zabawy gorąco zachęcał Piotr Wócik – zespół SOLARIS
Poranna gimastykę mogliśmy wykonać z Senior Vigor – nordic walking, Fitness Platinium Zamość i MKŁ Libella Lublin na  lodowisku.
Na zakończenie  „Śniadania pod ratuszem”wystąpili uczniowie z Akademii Rozwoju Talentu ,, Violinki”

Prowadzenie wydarzenia Barbara Godziszewska i Jacek Bełz.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *