„Aktywny senior, zdrowy senior”

Mimo kapryśnej pogody seniorzy uczestniczący w projekcie pn. „Aktywny senior, zdrowy senior” w dniu 16 października wzięli udział w wycieczce krajoznawczej po Roztoczu.
Wycieczka była częścią cyklu zajęć pn. „Roztocze znane i nieznane” w ramach, którego uczestnicy projektu poznają najciekawsze zakątki roztoczańskiej krainy. Pierwszy wyjazd zorganizowano w miesiącu czerwcu, zaś październikowa wyprawa jest kontynuacją spotkań z Roztoczem. Oba wyjazdy pozwoliły uczestnikom zadania na bliższe poznanie takich miejsc jak: Krasnobród, Józefów, Susiec, Górecko Kościelne, czy też Szczebrzeszyn. Zwiedzanie odbywało się pod opieką przewodników i zakończone zostało wspólnym obiadem. W wyjeździe uczestniczyli seniorzy z Gminy Radecznica, Gminy Zwierzyniec oraz Miasta Zamość.

Wycieczka zrealizowana została dzięki środkom finansowym pozyskanym od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Organizatorem zadania jest Integracyjny Klub Sportowy „TARPAN”.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *