Miasto odebrało nagrody za zwycięstwo w „Świeć się z Energą”.

Energa pomogła 34 rodzinom z Zamościa.
Miasto odebrało nagrody za zwycięstwo w „Świeć się z Energą”.

Mieszkańcy i sympatycy Zamościa, głosujący w plebiscycie „Świeć się z Energą”, wywalczyli dla miasta dobroczynne nagrody od Grupy Energa o wartości 50 tys. zł oraz tytuł „Świetlnej stolicy Polski”. Spośród miejscowości biorących udział w zimowej zabawie, Zamość otrzymał najwięcej głosów w Polsce – aż 33 tysiące. Zapewniło to zwycięstwo, uzyskanie tytułu oraz ponad 40 sztuk nowoczesnego, energooszczędnego sprzętu AGD, m.in. lodówki, pralki i kuchenki. 24 lutego br. organizatorzy akcji oficjalnie przekazali nagrody przedstawicielom miasta oraz instytucji, które rozdysponują sprzęt najbardziej potrzebującym rodzinom.
„Świeć się z Energą” to dobroczynny plebiscyt na najładniej oświetlone miasta. Już od 8 lat miejscowości z całego kraju rywalizują nie tylko o tytuł „Świetlnej stolicy Polski”, ale przede wszystkim o nagrody dla potrzebujących. W tegorocznej edycji, do 16 miast trafi ponad 160 sztuk energooszczędnego sprzętu AGD o łącznej wartości 200 tys. zł, ufundowanych przez organizatora akcji – Grupę Energa. W VIII edycji konkursu wzięło udział blisko 100 miejscowości, które rywalizowały w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Do miast, na które oddano najwięcej głosów w etapie wojewódzkim, zostaną przekazane urządzenia AGD o wartości 10 tys. zł. Natomiast zwycięzca tegorocznej edycji – Zamość zdobył nagrody warte 50 tys. zł.
W etapie ogólnopolskim na Zamość oddano ponad 33 tys. głosów. Oprócz pomocy potrzebującym, dzięki akcji, miasta mogły pochwalić się świątecznymi iluminacjami, a przy okazji wypromować walory i atrakcje turystyczne. Była także okazja, aby mieszkańcy poczuli ducha rywalizacji. Zachęcając do głosowania można było wzmacniać społeczne więzi i lokalny patriotyzm wśród mieszkańców. Podczas trwania „Świeć się z Energą” swoje głosy oddało ponad 150 tys. osób.

Mieszkańcy i sympatycy Zamościa aktywnie włączyli się do akcji, oddając swoje głosy w dwóch etapach plebiscytu. Miasto najpierw wygrało rywalizację o miano „najbardziej rozświetlonej miejscowości” w regionie – pokonując m.in. Hrubieszów, Łęczną oraz stolicę regionu – Lublin. Natomiast w finale „Padwa Północy” pokonała reprezentantów pozostałych 15 województw, m.in. Radom, Stalową Wolę, Częstochowę czy Wejherowo.
W piątek, 24 lutego br., przedstawiciele Grupy Energa oficjalnie przekazali nagrody na ręce prezydenta Zamościa, Andrzeja Wnuka oraz osób reprezentujących obdarowywane instytucje. Podczas uroczystości organizatorzy pogratulowali zwycięzcom konkursu oraz podziękowali mieszkańcom i uczestnikom plebiscytu za zaangażowanie w tę szlachetną akcję.
– Ogromnie cieszymy się z wygranej Zamościa w plebiscycie „Świeć się z Energą”. Jesteśmy bardzo dumni z tytułu „Świetlnej stolicy Polski”, ale najbardziej napawa nas dumą zaangażowanie mieszkańców w głosowanie w plebiscycie. Dzięki oddanym przez nich głosom, do potrzebujących pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie trafi ponad 40 energooszczędnych, nowoczesnych sprzętów AGD, które z pewnością ułatwią im codzienne życie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom i mam nadzieję, że za rok powtórzymy sukces. – mówi Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.
Swój sukces Zamość będzie świętował wspólnie z mieszkańcami pod hasłem „Świet(l)ne Śniadanie z Energą”. W sobotę, 25 lutego od godziny 7.30 Urząd Miejski Miasta Zamość zaprasza wszystkich, którzy przyczynili się do zdobycia dobroczynnych nagród, na poranne świętowanie. Miasto przygotowało dla mieszkańców wiele atrakcji, m.in. koncerty gwiazd, rozgrzewkę z seniorami, atrakcje dla dzieci oraz degustacje zamojskich specjałów.

Sprzęt AGD dla potrzebujących
Nagrody, które przypadły Zamościowi za zwycięstwo – zarówno w etapie regionalnym, jak i ogólnopolskim akcji „Świeć się z Energą” – zostały przekazane Zamojskiemu Oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Miejskiemu Centrum Pomocy Rodzinie, które rozdysponują je do potrzebujących rodzin. Sprzęt o łącznej wartości 50 tys. zł, ufundowany przez Grupę Energa, w tym energooszczędne lodówki, kuchenki oraz inne sprzęty AGD marki Electrolux, z pewnością ułatwią codzienne funkcjonowanie na długie lata oraz pozwolą na oszczędne zużycie energii elektrycznej i obniżenie rachunków.

Energa pomaga od lat
Na przestrzeni 7 lat, dzięki akcji „Świeć się z Energą”, podopieczni – łącznie ponad 150 placówek w całej Polsce m.in. domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej – zyskali od Grupy Energa pomoc, która ułatwia im życie. W tym roku, dzięki głosowaniu mieszkańców i sympatyków miast, do obdarowanych dołączą kolejni podopieczni instytucji udzielających pomocy.
– Grupa Energa jest obecna w całej Polsce. Towarzyszymy mieszkańcom nie tylko dostarczając energię elektryczną, cieplną oraz gaz, ale również wspierając wiele inicjatywy lokalnych, czy pomagając potrzebującym. Dzięki Fundacji Energa skierowaliśmy pomoc do wielu osób i instytucji w całym kraju. Odbywający się już 8. raz plebiscyt „Świeć się z Energą” jest najbardziej spektakularnym z prowadzonych przez nas cyklicznych działań o dobroczynny charakterze, które obok celów promocyjnych, realizuje także naszą misję społeczną. Cieszymy się, że w naszą rozświetloną akcję włączają się dziesiątki tysięcy Polaków, a także urzędy miast, które mobilizują mieszkańców i zachęcają do pomagania przez głosowanie. W tym roku równie piękny, co skuteczny w zdobywaniu głosów, okazał się Zamość, któremu należą się wielkie gratulacje i zasłużone nagrody od Grupy Energa. – mówi Artur Dembny, Dyrektor Biura Sprzedaży Regionalnej w ENERGA Obrót SA.
Zwycięskie miasta VIII edycji „Świeć się z Energą”, do których trafiły nagrody dobroczynne o łącznej wartości 200 tys. zł: Zamość (I miejsce), Stalowa Wola (II miejsce), Częstochowa (III miejsce), Radom, Łomża, Legnica, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Nysa, Braniewo, Wejherowo, Połczyn-Zdrój, Inowrocław, Rzgów, Starachowice, Bobowa.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji “Świeć Się” jest Grupa Energa – jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną, cieplną i gazem ziemnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *