“Jan Paweł II – posłaniec odrodzenia wolności” 21 lat później

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu i Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu przygotowały 12.06.2020r. (piątek) wydarzenie pod honorowym patronatem J.E. Biskupa Zamojsko- Lubaczowskiego Mariana Rojka, Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka pn. “Jan Paweł II – posłaniec odrodzenia wolności, dziedzictwa, patriotyzmu”.

Wydarzenie odbyło się w ramach programu zainicjowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”, którego celem jest popularyzacja wielkich postaci i patriotycznych postaw oraz wielkich wydarzeń z historii Polski, które tak naprawdę zahaczały o Lubelszczyznę.

„Warto być Polakiem; warto, by naród polski i jego państwo – Rzeczpospolita – trwały w Europie”– te słowa padły z ust śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I to one zobowiązują do podjęcia działań, stąd Samorząd Województwa Lubelskiego zainicjował program „Warto być Polakiem”.

Celem wydarzenia jest

  • uczczenie 100-lecia urodzin Karola Wojtyły późniejszego Papieża Jana Pawła II,
  • uczczenie 21 rocznicy (12.06.1999r.) pobytu Papieża Jana Pawła II w Zamościu,
  • uczczenie 100-lecia bitwy warszawskiej,
  • uczczenie 440-lecia założenia miasta Zamościa,
  • przypomnienie nauczania Papieża Jana Pawła II,
  • promowanie patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny wśród młodzieży.

O godz. 17.00 – w 21. rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II w Zamościu konferencje i homilie wygłosi ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TCh. nawiązującą do słów świętego Jana Pawła II z pielgrzymki do Zamościa pn. „Świętość i godność stworzenia – przesłanie Świętego Jana Pawła II na kryzys roku 2020″.

Konferencję możemy zobaczyć również TYTAJ

Zapraszamy na naszą relację

https://www.facebook.com/serwiszyciezamoscia/videos/1405577036301705/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *