Podziękowania dla policjantów z zamojskiej drogówki

Do Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu wpłynęły podziękowania od mężczyzny, który przekroczył prędkość i poniósł konsekwencje popełnionego wykroczenia. Rozumiejąc niebezpieczeństwo jakie może spowodować jazda z nadmierną prędkością mężczyzna postanowił docenić profesjonalizm oraz kulturę policjantów ruchu drogowego, którzy przeprowadzali kontrolę drogową z jego udziałem.

Policjanci w codziennej służbie spotykają się z różnymi sprawami. Do każdej z nich mundurowi starają się podchodzić indywidualnie i w sposób profesjonalny.

Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy podróżujący przez miejscowość Deszkowice. Jednym z nich był 75-letni kierowca Renault. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość i z tego powodu został zatrzymany do kontroli drogowej. Kontrola dla kierującego zakończyła się mandatem karnym.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu wpłynęły podziękowania od 75-latka, który rozumiejąc popełnione przez siebie wykroczenie drogowe, postanowił docenić sposób, w jaki policjanci wykonali czynności z jego udziałem. Mężczyzna podziękował funkcjonariuszom za profesjonalizm i kulturę osobistą.

Policjanci zamojskiego ruchu drogowego każdego dnia pełnia służbę na naszych drogach dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Pamiętając o tym, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych – weryfikują także, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Z zaangażowaniem wypełniają swoje obowiązki, nie oczekując w zamian słów uznania, jednak tych kilka miłych zdań jest dla nich cenną nagrodą, a zarazem motywacją do dalszej służby.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *