GARDENIA na wyciągnięcie ręki – uczennice ZSP Nr 5 na IX Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

Już po raz drugi mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnej edycji imprezy targowej branży ogrodniczej – IX Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które odbyły się w Poznaniu w dniach 26-28.02.2015 r. Dzięki uprzejmości pana Tomasza Poździka z firmy TOM–POZ OGRODY, sponsora naszej wycieczki, trzy uczennice z klasy 2 TA (technikum architektury krajobrazu): Katarzyna Pastuszak, Paulina Paluch i Agata Walczuk pod opieką nauczycieli p. Olgi Gontarz i p. Moniki Poździk, mogły zapoznać się ofertą  nowości produktowych, innowacyjnego sprzętu oraz technologii ogrodniczych na nowy sezon. Targom zawsze towarzyszy bogaty program, dlatego GARDENIA to doskonała okazja do zdobycia wiedzy nt. kierunków rozwoju sektora ogrodniczego. Trzydniowe spotkanie po raz kolejny miało zachęcić uczestników do tworzenia pięknych aranżacji ogrodu, tarasu czy balkonu. Konferencje, prelekcje, pokazy oraz warsztaty prowadzone przez znane w kraju autorytety są źródłem inspiracji oraz umożliwiają zdobycie wiedzy na temat najnowszych trendów w ogrodnictwie i architekturze krajobrazu.

Równolegle z GARDENIĄ odbywają się Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS – targi artykułów dekoracyjnych. To wyjątkowa okazja dla florystów, właścicieli kwiaciarń oraz menadżerów sieci Home&Garden do pokazania swoich produktów, oryginalnych dekoracji. Na ekspozycji pojawiły się zarówno artykuły bożonarodzeniowe, jak i ozdoby sezonowe, produkty zapachowe czy dodatki do kompozycji kwiatowych. Niezwykle ważnym elementem imprezy były pokazy florystyczne na europejskim poziomie, szkolenia z zakresu sprzedaży oraz konkursy na najpiękniejszy bukiet. Udało nam się uczestniczyć w serii tych ciekawych wydarzeń oraz spotkać Mistrzów Florystyki: Piotra Sekundę, Zygmunta Sieradzana i Małgorzatę Szymioł (Polski Mistrz Florystyki 2014), którzy w Sali Ziemi zaprezentowali publiczności niestandardowe techniki układania kompozycji kwiatowych i pokazali trendy na 2015 r.

GARDENIA jako święto ogrodnictwa to najlepszy sposób na wyszukiwanie innowacyjnych produktów nowego sezonu oraz inspiracji dla miłośników zieleni. Zwiedzanie GARDENII to wydarzenie, które dla nas jako pasjonatów zieleni, było niezwykłym przeżyciem. Nasze uczennice, przyszli architekci krajobrazu, będą pracować nad zielenią naszych miast, miasteczek i wsi. Wiedza zdobyta na targach będzie bardzo pomocna i pozwoli na to, aby otoczenie naszych osiedli czy pojedynczych domów bardzo zyskało na wyglądzie.

Wycieczka oprócz swej funkcji dydaktycznej dała nam  możliwość zwiedzania Starego Miasta. Kamieniczki wokół Ratusza zachwyciły nas swoją kolorystyką. Obejrzeliśmy także  wystawę 70 rocznicy zakończenia okupacji niemieckiej i walk o Poznań.

Tekst i foto.: Monika Poździk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *